Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Katapult se vrací na scénu s Oldou Říhou a dvěma mladíky

Martin Peška

Martin Peška

7. 10. 2009

katapult-1Vypadalo to, že rocková kapela Katapult s třiatřicetiletou historií už nikdy nezahraje. Nejprve navždy odešel v roce 2007 Anatoli „Tolja“ Kohout a na začátku letošního roku i Jiří „Dědek“ Šindelář a Káša Jahn. Jediným členem z původní sestavy zůstal Olda Říha, který zareagoval na přání fanoušků.

Představuje se omlazený Katapult, Zdroj: katapult.cz

Představuje se omlazený Katapult, zleva Andy, Olda a Ondřej, Zdroj: katapult.cz

„Reakce a ohlasy fanoušků prostřednictvím majlů mě doslova posílily a nabily novou energií,“ řekl Říha a dodal: „Mám dokonce i chuť a inspiraci pro novou tvorbu“.

Budoucnost Katapultu je nyní v rukou šedesátníka Oldy Říhy, třicetiletého bubeníka Ondřeje Timpla a pětadvacetiletého basisty Andyho Budky, kteří navážou na poslední vystoupení kapely, které se odehrálo 27. listopadu loňského roku v klubu Futurum v Praze na Smíchově. Na rok 2010 společně připravují nové turné.

„Nečekal jsem, že lidem tak záleží na tom, aby Katapult žil a hrál dál. A už vůbec jsem nečekal, že se mi podaří objevit k sobě muzikanty, jejichž srdce doslova bije pro Katapult a dovedou zahrát moje písničky s těmi správnými emocemi,“ uvedl Říha.

Před začátkem oficiálního turné Katapult v nové sestavě absolvuje čtyři koncerty.

24. 10. KD Bezno, Mladá Boleslav
19. 11. Futurum, Praha
28. 11. KD Želeč, Tábor
1. 12. Městské divadlo, Děčín

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Katapult se vrací na scénu s Oldou Říhou a dvěma mladíky