Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Kastelánské pochůzky ve Vizovicích pokračují, chystá se i přehlídka veteránů

Hana Chytrá

Hana Chytrá

25. 5. 2010

Díky velikému zájmu, který tento projekt zaznamenal, rozhodla se správa zámku v čele s paní kastelánkou, kastelánské dny prodloužit a umožnit veřejnosti i v měsíci květnu nahlédnout „do kuchyně“ Vizovického zámku. Poslední květnový víkend 29. – 30.  má opět široká  veřejnost možnost projít si prohlídkové trasy za odborného doprovodu osoby nejpovolanější – paní kastelánky.

Zámek Vizovice, Zdroj: Hana Chytrá, Topzine.cz

„Kastelánské pochůzky nabízejí návštěvníkům spoustu nových informací a zážitků, které při běžných prohlídkách nezažijí. Současná kastelánka zámku si dlouho dopisovala s potomky posledních majitelů zámku a tak získala nové a autentické údaje o všedních i nevšedních dnech života na zámku,“ uvedla Dagmar Šnajdarová z Národního památkového ústavu Kroměříž, hlavní garantka objektu.

Přehlídka historických vozidel

Na nedělní návštěvníky čeká ještě jedno příjemné zpestření. Pod záštitou Veterán klubu Kroměříž a Veterán Car Clubu Zlín se na zámeckém nádvoří uskuteční sraz historických vozidel. K vidění budou desítky historicky cenných veteránů a doprovodný program.

Jde o společnou vyjížďku členů obou klubů po trase Kroměříž – Zlín – Vizovice. Ve Zlíně proběhne spanilá jízda městem se zastávkou na náměstí Míru. Poté budou auta pokračovat do Vizovic. V areálu zámku proběhne Soutěž elegance pod záštitou města Vizovice. Budou vyhlášeni vítězové v různých kategoriích – například nejpěknější auto – motto nebo dobové oblečení,“ doplnila Dagmar Šnajdarová.

ilustrační foto, Zdroj: rollingart.com

Kastelánské pochůzky

sobota 29. 5. 2010 v 16 hodin

neděle 30. 5. 2010 v 11 hodin

Program srazu historických vozidel

9:00 – příjezd kroměřížských účastníků na Velké náměstí v KM
9:30 – doprovodný program se sponzory
10:30 – odjezd do Zlína
11:30 – příjezd na vyhrazené parkoviště před zimním stadionem
13:30 – spanilá jízda Zlínem, krátká zastávka na náměstí Míru
15:30 – příjezd do Vizovic, vystavení vozů v areálu zámku
16:00 – vyhlášení výsledků v Soutěži elegance

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kastelánské pochůzky ve Vizovicích pokračují, chystá se i přehlídka veteránů