Menu
TOPZINE.cz
Studium

Karta ISIC: Držitelé mají nárok na levnější ubytování i slevu na vlak

Redakce

Redakce

8. 11. 2012

Tato identifikační karta je nedílnou součástí studentů v České republice i ve světě. A je stále populárnější. Seznamte se s některými jejími nezanedbatelnými výhodami.

FOTO: Karta ISIC

ISIC nabízí spoustu výhod, Zdroj: isic.cz

ISIC karta obsahuje vlastní identifikační čip vlastníka, který slouží např. k přístupu do školy. Dá se ale i využít pro sledování docházky a samozřejmě také k nákupu a objednávání obědů. ISIC má ale i mnoho jiných zajímavých výhod lákajících k jejímu pořízení.

ISIC nabízí slevy do kin, ale i na koupi knih

Jednou z oněch zajímavých výhod je velké množství slev, kupříkladu se dá využít ve vybraných lyžařských areálech, kinech, divadlech, některých knihkupectvích a sportovních i jiných různorodých zařízeních. Zvýhodnění se můžete dočkat i v dopravě a ubytování.

A právě tato studentská karta je mezinárodně platný průkaz studenta, který platí v celých 120 zemích po celém světě.

Kartičku mohou vlastnit i neplnoletí

Může se zdát, že tato kartička nemá jedinou chybu. A v zásadě je to pravda, ovšem i tato věc je spjata s nějakým tím finančním nákladem začínajícím na ceně od 200 Kč.

Její platnost je šestnáct měsíců, což je doba relativně dlouhá. Pro prodloužení platnosti si pak v peněžence připravte částku pohybující se kolem 120 Kč.

Díky ISICU mají studenti většinou nárok na 50% slevu

Díky ISICU mají studenti většinou nárok na 50% slevu, Zdroj: sxc.hu

Tuto chytrou kartičku může vlastnit každý, kdo je starší čtrnácti let (s výjimkou víceletých gymnázií, kde je hranice stanovena na dvanáct let), což znamená žáky veškerých středních škol, učilišť, vyšších odborných a v neposlední řadě vysokých škol.

Horní věková hranice stanovena není, avšak vydání karty je spjato s prezenční formou studia.

Jaké máte s ISIC kartou zkušenosti?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Karta ISIC: Držitelé mají nárok na levnější ubytování i slevu na vlak