Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Karolína Kurková: andílek značky Victoria’s Secret

Linda Zikmundová

Linda Zikmundová

2. 2. 2010

Karolina_KurkovaKarolína Kurková ale není jen tváří jedné značky. Objevila se na přehlídkách a v reklamních kampaních téměř všech světoznámých módních domů, pózovala pro řadu prestižních časopisů a našla si čas i na soukromý život.

Zdroj: media.photobucket.com

Zdroj: media.photobucket.com

První krok směrem ke kariéře modelky učinila, jak to tak bývá, nikoli Karolína Kurková sama, ale její kamarádka, která fotky sto osmdesát centimetrů vysoké rodačky z Děčína poslala do jedné pražské agentury. Karolína se zalíbila italskému agentovi Alessandru Bazzonimu a v pouhých patnácti letech se vydala do Milána. A právě v italské módní metropoli se jí podařilo podepsat smlouvu se značkami Miu Miu a Prada.

Její kariéru ale naplno odstartovalo až setkání s americkým týmem časopisu Vogue. Jeho nechvalně proslulá šéfka Anna Wintour, známá mimo jiné i díky filmu Ďábel nosí Pradu, vycítila Karolínin potenciál a dala jí v roce 1999 příležitost. O dva roky později nafotila Karolína Kurková jako jedna z nejmladších modelek pro americký Vogue i titulní stranu. A v roce 2002 dokonce získala během udílení módních cen tohoto časopisu cenu Modelka roku.

Ještě před svou první titulní stranou pro Vogue předváděla Karolína Kurková například pro návrhářku Veru Wang, módní dům Louis Vuitton nebo pro návrháře Valentina, Emanuela Ungara a Helmuta Langa. V roce 2001 se stala tváří reklamní kampaně pro značku Louis Vuitton a objevila se také v kampaních pro Valentina a Yvese Saint Laurena. O dva roky později si ji Karl Lagerfeld vybral jako tvář značky Chanel. Tím ale výčet slavných jmen nekončí. Karolína Kurková předváděla také pro Tommyho Hilfigera, Balenciagu nebo Marca Jacobse a řadu dalších.

Zdroj: zimbio.com

Zdroj: zimbio.com

Kromě už zmiňovaného časopisu Vogue se Karolína Kurková objevila také na stránkách časopisů Elle, Marie Claire, Harper’s Bazaar, Vanity Fair, GQ, Escquire a časopis People ji od roku 2002 řadí mezi padesát nejkrásnějších lidí na světě. Při své práci se setkala také s většinou nejznámějších a nejuznávanějších módních fotografů, jako je např. Patrick Demarchelier nebo Steven Meisel.

První spolupráce se slavnou firmou specializující se na spodní prádlo Victoria’s Secret nastala v roce 2000, kdy se Karolína Kurková zúčastnila tradiční výroční přehlídky této značky. Objevila se tak ve společnosti světových modelek, jako je Gisele Bündchen, Heidi Klum nebo Tyra Banks. V roce 2002 na sebe strhla pozornost, když pro Victoria’s Secret předvedla podprsenku v hodně patnácti milionu dolarů. O tři roky později s firmou podepsala dlouhodobou smlouvu a stala se tak jejím stálým andílkem, jak se někdy modelkám této firmy říká.

Karolína Kurková dlouhou dobu žila se svým objevitelem Alessandrem Bazzonim, ale vztah se časem rozpadl. O jednu z nejlépe placených modelek světa se ucházela řada mužů, jeden čas například i ruský boxer Vladimír Klitschko. Zakotvila až v dlouhodobém vztahu s Archiem Drurym. Loni v říjnu mu dokonce porodila syna jménem Tobin Jack Drury a kariéru modelky odložila na čas k ledu.

Jako mnoho dalších modelek se i Karolína Kurková věnuje charitě. V roce 2006 získala cenu neziskové organizace Women Together. Ráda by si také vyzkoušela kariéru herečky. V roce 2007 se objevila ve filmu My Sexiest Year  a loni jsme ji mohli vidět ve filmu G. I. Joe: The Rise of Cobra. Ve volném čase ráda cvičí, miluje jógu a basketbal. V poslední době se v tisku často hovořilo o jisté tělesné anomálii – tato jinak dokonalá kráska totiž nemá pupík a grafici jí jej musí dokreslovat.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Karolína Kurková: andílek značky Victoria’s Secret