Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Karlínská Polévkárna uspokojí i náročné strávníky

Redakce

Redakce

13. 12. 2010

Chutně se naobědvat takřka v centru Prahy za pár desítek korun a k tomu si na jídle pochutnat, aby vám z éček a chemického sypání nebylo špatně, se dá málokde. V karlínské Polévkárně ale ano.

Zdroj: archiv Polévkárny

Dlouho jsem hledala podnik, kam bych mohla s dítětem v kočárku zajít kolem osmé ráno na snídani. Samozřejmě, aby se mnou mohla jít i kamarádka, také s kočárkem i se psem. Další podmínkou je, aby to bylo bezbariérové a nemusely bychom se tahat s kočárky do druhého patra. Přece bychom dítě nevzaly do zakouřeného podniku, takže nekuřácké.

Když už jsem někde sama a dítě ještě spí, tak si ráda vyřídím e-maily, proto by bylo dobré, aby tam byla wi-fi. Fair trade kafe by bylo dalším plusem. A když už jsou děti vzhůru, tak co takhle dětský koutek?

Zdá se vám, že takový podnik je iluzi? Není!
Přesně tohle všechno a hlavně skvělá jídla najdete v karlínské Polévkárně. Jen několik málo metrů od zastávky metra a tramvaje Křižíkova se nachází tento vysněný podnik. Pondělí až pátek má otevřeno od 7:30 do 18:00 hodin, nabídka jídel je velice pestrá a denně se část menu obměňuje. Nejlepší na tom ale je, že jednotlivé ceny jídel nepřesáhnou 50,- korun.Vydatný oběd včetně polévky vás vyjde do sta korun.

Jestli je pravda, že polévka je grunt, tak o zdejší kuřecí polévce s estragonem to platí dvojnásob. Kromě kuřecí jsou denně v nabídce další dvě. Osvědčenou stálicí a denně nabízenou lahůdkou jsou i skvělé Chačapuri. Slané koláče, které jsou k dostání se špenátem, sýrem nebo s fazolemi. Své chuťové buňky kromě výše zmiňovaného můžete potěšit delikatesami jako pečeným lilkem s ořechy na domácím chlebu, cizrnovým salátem nebo skvělými ovocnými koláči, které vám stejně jako veškerá další jídla personál rád zabalí i s sebou.

Kdybyste však sem vyrazili po nějaké akci na ranního kuřecího vyprošťováka, vězte, že se polévky podávají od 10:00 hodin.

Dalším plusem tohoto podniku je i rychlost obsluhy, kterou ocení hlavně zákazníci během půlhodinové polední pauzy.

Prostor Polévkárny skvělé dolaďuje i příjemná hudba, která hraje tiše a nerušivě. K milé a usmívající se obsluze, chutnému jídlu a příjemnému interiéru je to další nuance, která pozdvihuje tento podnik na něco výjimečného.

Když ale máte čas v klidu a pofrancouzsku si vychutnat ranní kávu nebo i snídani, ideální je předzahrádka polévkárny. Ranní silné espresso se švestkovým koláčem a ranní cigaretkou, denním tiskem, který je k dostání, ideální počátek dne. Pro tuhle atmosféru snad opět začnu kouřit…

POLÉVKÁRNA
WEB:
www.polevkarna.cz, www.soupopera.cz
ADRESA:
Sokolovská 86/97, 186 00   Praha 8
OTEVÍRACÍ DOBA:
Po – Pá: 7:30 – 18:00 hod.
BEZBARIÉROVÝ PŘÍSTUP:
Ano
DĚTSKÝ KOUTEK:
Ano
Wi-Fi:
Ano
NEKUŘÁCKÁ:
Ano
VSTUP SE PSY:
Ano
TIP NA JÍDLO:
Chačapuri se sýrem – 29,- Kč
Kuřecí polévka s estragonem – 36,- Kč
HODNOCENÍ:
Jídlo: 5***** Obsluha: 5***** Atmosféra: 5*****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Karlínská Polévkárna uspokojí i náročné strávníky