×
TOPZINE.cz

Karel Gott trpí zhoubnou rakovinou mízních uzlin. Onemocnění odhalila operace

FOTO: Karel Gott
Foto: Tereza Menclová, TOPZINE.cz

Lékaři diagnostikovali u Karla Gotta zhoubné nádorové onemocnění mízních uzlin, takzvaný Non-Hodgkinův lymfom. ČTK o tom dnes informovala jeho mluvčí Aneta Stolzová. Zjistili to při operaci náhlé příhody břišní, které se šestasedmdesátiletý zpěvák podrobil minulý týden v pražském Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM). V neděli večer byl Gott převezen na hematologickou kliniku Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) v Praze, kde zahájil cílenou onkologickou léčbu.

Foto: Tereza Menclová, TOPZINE.cz

“Při operaci náhlé příhody břišní mu byl diagnostikován Non-Hodgkinův lymfom jako příčina stavu. Dnes byla zahájena cílená léčba tohoto onemocnění za použití nejmodernějších prostředků a za spolupráce týmu odborníků. V tuto chvíli nelze odhadnout, jak dlouho bude léčba trvat,” uvedl v prohlášení přednosta kliniky Marek Trněný.

Klinika žádá o dodržení morálních a etických pravidel vůči pacientovi i nemocnici. Až do odvolání nebude poskytovat žádné další informace.

“Moc prosím všechna média o respektování soukromí mého muže a moc prosím, abyste s ohledem na jeho zdravotní stav i s ohledem na všechny jeho děti přistupovali ke vzniklé situaci citlivě a s úctou, kterou si zaslouží,” dodala zpěvákova manželka Ivana Gottová.

Na Gottově facebookovém profilu dále uvedla, že její muž je “v těch nejlepších rukou a pod dohledem těch nejlepších specialistů” v čele s profesorem Trněným a jeho týmem odborníků. “Celá rodina věříme, že i díky vaší podpoře se bude mít Karel sílu uzdravit. Moc vás zdraví a statečně bojuje, protože vás nechce zklamat. Zvládly to jiné rodiny, zvládneme to společně také,” vzkázala Gottová početným fanouškům legendárního zpěváka, který si získal přízeň několika generací nejen v České republice.

Klinika, na níž se Gott léčí, je podle svých webových stránek orientována na hematologickou problematiku a zejména na hemato-onkologii. Je jedním ze sedmi center intenzivní hematologické péče v České republice. “Je vedoucím pracovištěm zejména pro diagnostiku a léčbu lymfomů, chronické lymfatické leukémie, mnohočetného myelomu, myelodysplastického syndromu,” zní charakteristika pracoviště. Při klinice byl vybudován národní registr nemocných s lymfomy a působí zde národní registr provedených transplantací krvetvorných buněk.

Gott byl v IKEM hospitalizovaný minulou neděli poté, co mu delší dobu nebylo dobře. Po vyloučení kardiálních příčin musel zpěvák v úterý podstoupit operaci břicha. Kvůli zdravotním problémům zrušil některé naplánované koncerty.

Autor ČTK3 Komentáře Karel Gott trpí zhoubnou rakovinou mízních uzlin. Onemocnění odhalila operace

  1. DOBRY VECER CELA RODINA SIVAKOVA Z LIPNIKA NAD BEČVOU CHCEME POPRAT NASIMU KRALOVI KARLU GOOTOVI AT SE UZDRAVI A AT JE TU SNAMI DALSICH 100LET.DEKUJI SIVAKOVA BOŽENA

  2. Rozhodně nepřeju p. Gottovi ani nikomu jinému tuto nepříjemnou a nebezpečnou nemoc a přeji mu brzké uzdravení, pokud to bude možné. Ale chtěla bych sdělit světu moji zkušenost s mou maminkou. Onemocněla touto chorobou před 2 lety v přibližně stejném věku jako je p. Gott. Jezdila na chemoterapie do Vinohradské nemocnice, bohužel páté chem. už se nedočkala, zemřela doma ze dne na den. Jsem přesvědčená o tom, že nezemřela na rakovinu mízních uzlin, ale zabila ji chemoterapie, která ničí i zdravé tkáně, prostě všechno. Takže legální vražda, páni doktoři ví moc dobře, o čem píšu … A nebo že by normální smrtelníci měli jinou (podřadnou) péči, kterou si nemohou zaplatit?

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..