Menu
TOPZINE.cz
Z domova

Karel Gott tráví Vánoce v nemocnici. Příznivcům popřál k svátkům na Facebooku

ČTK

ČTK

25. 12. 2015

Karel Gott, který kvůli chemoterapii tráví Vánoce v nemocnici, dnes prostřednictvím sociální sítě facebook pozdravil své příznivce a popřál jim krásné a klidné svátky. Jeho manželka Ivana připojila fotografie pořízené před několika dny při jejich procházce na Kampě. Nejpopulárnější tuzemský zpěvák trpí zhoubným nádorovým onemocněním mízních uzlin.

FOTO: Karel Gott

Foto: Tereza Menclová, TOPZINE.cz

„Moji milí příznivci, kteří na mě v posledních dnech myslíte. Děkuji vám za vaši velkou podporu, přízeň, přání i dárky k Vánocům. A protože je Štědrý den, přeju vám krásné prožití svátků v kruhu nejbližších a užijte si co nejlépe sváteční nálady,“ vzkázal v půlminutové audio nahrávce Gott.

První chemoterapii Gott absolvoval v listopadu, druhou na přelomu listopadu a prosince a na třetí nastoupil před vánočními svátky.

Lékaři začátkem listopadu oznámili, že u Gotta diagnostikovali takzvaný Non-Hodgkinův lymfom. Zjistili to při operaci náhlé příhody břišní, které se zpěvák podrobil několik dní předtím v Institutu klinické a experimentální medicíny. Zpěvák ihned zahájil cílenou onkologickou léčbu na hematologické klinice Všeobecné fakultní nemocnice.

Počátkem prosince v rozhovoru pro německý deník Bild řekl Gott, že kvůli terapii někdy trpí bolestmi a začaly mu vypadávat vlasy. Lékaři mu podle jeho vyjádření dávají devadesátiprocentní šanci na přežití, současně si ale Gott nyní už nedovede představit, že by znovu zpíval. „Moji lékaři mi však slíbili, že se mi hlas vrátí stejně jako ostatní životní síly. K tomu je ale ještě dlouhá cesta,“ řekl deníku.

Gott kvůli onemocnění zrušil své naplánované koncerty. Nejslavnější český zpěvák populární hudby se na hudební scéně pohybuje od 50. let.

Autor ČTK

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Karel Gott tráví Vánoce v nemocnici. Příznivcům popřál k svátkům na Facebooku