Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Karel Gott ft. Eminem: Heleno, ukaž kozy!

Vojtěch Koval

Vojtěch Koval

1. 4. 2011

Českými hudebními kuloáry hýbe zpráva přímo světové úrovně. Po německém rapperovi Bushidovi si prý další zástupce tohoto žánru vybral českou stálici Karla Gotta, aby s ním nazpíval duet. Tím rapperem není nikdo jiný než bouřlivák Eminem.

Foto: Helena Vondráčková

Helena se svým manželem Martinem Michalem. Ukáže je?, Zdroj: vondrackova.net

Více než sedmdesátiletý zpěvák a držitel třiceti šesti Zlatých slavíků Karel Gott v roce 2008 dokázal, že mu přes jeho vysoký věk není cizí ani tvorba současné generace umělců. Spolupráce s německým rapperem Bushidem na songu Für Immer Jung (v originále Forever Young) mu opět zvedla popularitu nejen u nás, ale samozřejmě i na druhé straně hranic.

Nyní se v českém hudebním průmyslu začíná mluvit o tom, že by si Karel Gott mohl zkusit podobný projekt s dalším rapperem. Tentokrát by se však nejednalo o interpreta – při vší úctě k Bushidovi – lokálního významu, ale o světoznámou hvězdu, samotného Marshala Matherse alias Eminema.

Eminem prý v současné době připravuje novou skladbu, ve které se chce vyznat z neomezené lásky ke své bývalé manželce Kimberley Anne Scottové. Skladba pro někoho možná trochu překvapivě neponese jméno Eminemovy ex-manželky, což má ovšem vcelku jasné vysvětlení, Eminem už po ní jednu svou píseň pojmenoval. Plánovaný název skladby Helen! je tedy jakýmsi kódovým označením.

V názvu prý také můžeme vidět paralelu s antickým příběhem o Trojské Heleně. „Ženy jsou v našich životech to nejdůležitější, což myslím dokonale vyjadřuje i tato řecká báje,“ nechal se Eminem slyšet v rozhovoru pro magazín Rolling Stones.

Hledá se Trojská Helena

Nebyl by to Eminem, kdyby jednoduše řekl „Kim (potažmo Heleno), miluji tě!“, takže se opět můžeme těšit na rap plný narážek na sex a ladné ženské křivky. Jeden z Eminemových blízkých přátel prozradil, že hit Helen! bude jakousi výzvou, aby dotyčná odhalila své bujné poprsí.

V podobném stylu se prý ponese i chystaný videoklip. Eminem by rád uctil český původ mistra Karla Gotta a do role Heleny obsadil některou z českých umělkyň, která by zároveň ke skladbě mohla nazpívat doprovodné vokály. Na otázku, jestli mu Eminem naznačil, která česká zpěvačka by mohla být tou šťastnou, mistr se svým typickým šibalským úsměvem odpověděl: „Snad nikoho neurazím, ale Helena je u nás přeci jen jedna.“

Foto: Eminem

Kam to Eminem kouká?, Zdroj: archiv topzine.cz

Budeme-li vycházet z předpokladu, že si Eminem vybere jmenovkyni své chystané skladby, přicházejí v úvahu zřejmě jen Heleny Zeťová a Vondráčková. Mladší z těchto zpěvaček odmítla možnou spoluúčast na tomto projektu komentovat s ohledem na své porotcování v soutěži Česko Slovenská SuperStar.

Martin Michal, manžel Heleny Vondráčkové, byl podobně nesdílný. Prý nepřichází v úvahu, aby se jeho žena objevila v eroticky laděném videoklipu. „Bulvár už propíral až až,“ ukončil veškeré debaty na toto téma. V zákulisí českého showbyznysu se ovšem šeptá něco jiného. Helena Vondráčková se prý nechala slyšet, že pro svého Karla by udělala všechno.

Na to, kdo bude onou Helenou Trojskou v Eminemově klipu a zda bude ochotná se pro amerického rappera a českého donchuána Karla Gotta i svléknout, si budeme muset počkat zřejmě až do dalšího apríla.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Karel Gott ft. Eminem: Heleno, ukaž kozy!