Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Kapela Zrní představuje nový klip. Inspiroval je apokalyptický sen

Jakub Jarolímek

Jakub Jarolímek

26. 4. 2013

Kapela Zrní vydala nové filmové zpracování k písni Rychta z alba Soundtrack ke konci světa. Samotný námět videoklipu pochází z apokalyptického snu zpěváka Zrní Jana Ungera a vrací se v něm k tématu konce světa.

FOTO: Kapela Zrní

Zrní natočili nový videoklip. Zdroj: archiv kapely

Kladenská alternativní folkrocková hudební skupina loňským albem Soundtrack ke konci světa rozšířila svou diskografii o třetí desku. Od založení roku 2001 se Zrní stává stále populárnější a sklízí kladné ohlasy. Z úspěchů této pětice můžeme zmínit například Ceny Anděl, kde kapela zvítězila v kategorii Objev roku či nominaci v cenách Vinyla a Apollo.

Zpěvák Jan Unger v tiskové zprávě vysvětlil, jakým způsobem ho apokalyptický sen o konci světa ovlivnil. Popsal například, jak po velkém stresu najednou ucítil, že o nic nejde, ani když končí svět. Dle jeho slov podstatným není to, co se děje, ale to, jakým způsobem se k tomu člověk postaví a jaký pocit to v něm vzbudí.

Dlouhý proces

Samotná cesta vedoucí ke ztvárnění videoklipu k singlu Rychta započala již v loňském roce, kdy se podařilo kapele na natáčení vybrat bezmála čtyřicet tisíc korun od svých fanoušků. Jelikož se však první zpracování nepovedlo, rozhodla se skupina natočit klip znovu, tentokrát s novým týmem.

Adam Vopička z realizačního studia &FLUX, které stojí za produkcí klipu, zhodnotil vzájemnou spolupráci s kapelou jako neuvěřitelnou zkušenost a přirovnal ji k zázraku. Dále také uvedl, že se společně podařilo dosáhnout úžasného výsledku, a to zejména díky neskutečné energii a přirozenosti skupiny a dodává, že je šťastný, že toho mohl být součástí.

V rámci svého aktivního koncertování skupina ve čtvrtek 25. dubna opět vystoupila v pražském Paláci Akropolis, který již dříve v prosinci loňského roku beznadějně vyprodali. Mimo písní z poslední desky, Zrní své posluchače v nečekaných aranžích překvapuje skladbami ze starších alb Hrdina počítačový hry jde do světa a Voní.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kapela Zrní představuje nový klip. Inspiroval je apokalyptický sen