Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Kapela Wilco přiveze na svůj koncert do Prahy vlastní design pódia

Klára Manfrinová

Klára Manfrinová

20. 8. 2010

!Vstupenky!Kapela Wilco, která je ve Spojených státech jednou z hvězd alternativního rocku, se chystá zavítat do České republiky. V rámci festivalu Stimul ji mohou fanoušci vidět a slyšet 28. září v Divadle Archa v Praze.

Kapela Wilco se chystá poprvé do Česka, Zdroj: archiv

Wilco je parta kluků sdružených kolem frontmana Jeffa Tweedyho. Nejsou rozhodně žádným nováčkem v hudebním showbyznysu. Na svém kontě mají již dvě ceny Grammy a ve Spojených státech vyprodávají jeden koncert za druhým. Nyní ukončují své evropské turné, a to právě pražským koncertem.

>>> Koupit vstupenky za 790 korun zde. <<<

Melodická hudba s duchaplnými texty

Za 15 let své existence nasbírala skupina spoustu zkušeností. Již debutové album bylo úspěšné. Fanoušci i kritici chválou nešetřili, a tak se kapela Wilco právě díky své první desce Yankee Hotel již v roce 2001 dostala do širokého povědomí. Další album, které přišlo na řadu v roce 2004, vyneslo dvě ceny Grammy. O jeho úspěšnosti se tedy dá určitě hovořit. Posledním počinem této skupiny byla studiová deska Wilco (the album), na kterém hostovala například kanadská písničkářka Feist. Jejich společné vystoupení můžete právě teď zhlédnout.

Speciální design, stěna s LED diodami

Koncert skupiny Wilco se uskuteční při festivalu Stimul, kde ovšem nebude jenom skvělá hudba, ale také spousta dalšího. „Můžeme se těšit na opravdu jedinečný koncert. Wilco si s sebou vezou celý vlastní design pódia, nechybí velká stěna s LED diodami nebo posuvné lampy. Celý design pódia dělal pro Wilco renomovaný stage designér Michael Brown,“ sdělil Jan Vávra, který je ředitelem celého festivalu Stimul. Lístky na vystoupení této rockové party si mohou zájemci zakoupit v předprodeji již nyní, a to v sítích Ticketpro a Ticketportal za cenu 790 korun. Koupit je můžete online zde.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kapela Wilco přiveze na svůj koncert do Prahy vlastní design pódia