Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Kapela Vagyny Dy Praga bude počtvrté headlinerem festivalu Vagyny Summerday Fest

Pavlína Nouzová

Pavlína Nouzová

10. 9. 2010

Country, punková, hiphopová a metalová skupina Vagyny Dy Praga pořádá jako každý rok speciální festival, kde konečně budou headlinery.

Vagyny Dy Praga, Zdroj: archiv

Geni(t)ální Vagyny. Kdože?

Je to taková dost netradiční kapela. Z každého hudebního žánru si půjčí jen něco a následně to zprzní, jak jen to jde. Jejich texty neobsahují metafory, lyriku, nejsou ale ani za každou cenu vtipné. Jejich vystoupení vás prostě pobaví. Na nic si nehrají a místy sklouzávají až k tomu starému punku, který hráli Sex Pistols. Kapela složená z kluků, kteří vlastně neuměli pořádně hrát ani zpívat. Ale bavili a měli styl.

Vagyny Dy Praga vznikly jako odnož divadla Ztracená existence a hrají už přes šest let. Teď je kluků celkem deset a objíždějí i větší festivaly jako Majáles nebo Sázavafest. Všude ale vystupují na menších stagích.

Vagyny Dy Praga na festivalu Vagyny Summerday Fest

„Kvůli tomu Vagyny Summerday Fest vůbec vznikl. Je to jediný festival, kde konečně hrajeme jako headlineři,“ přibližuje smysl koncertu zpěvák Lexa. Na koncertě se také pokřtí nové vagynální tričko. „Bude rudý a na něm ta slavná hlava Che Guevary… Ale když přijdete blíž, zjistíte, že to ve skutečnosti není ten revolucionář, ale Bohumil, podle kterýho se jmenujem.“

Ano, řeč je o Bohumilu Kulínském, někdejším sbormistrovi Bambini di Praga. Když vrcholila kauza okolo zneužívání sboristek, Vagyny využily vtípků na účet Kulínského a pojmenovaly se skutečně po něm. Už chápete humor téhle geni(t)ální skupiny?

No a dál…?

Nečekejte žádné super kapely, na pódium nezavítá ani Richard Krajčo ani Jiří Macháček . Zato se můžete těšit na dávku syrového punku v podobě Vyčůrat a spát nebo na rock’n’rollovou kapelu Caktus. Pokud se chcete i vzdělávat na poli hudebním, UWE Filter vás seznámí s žánrem rock aggro a Radka předvede romantic punk. I další skupiny si můžete přijít poslechnout 19. září do pražského klubu Modrá Vopice od 15 hodin 15 minut.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kapela Vagyny Dy Praga bude počtvrté headlinerem festivalu Vagyny Summerday Fest