Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Kapela Toxique vás nakazí nejen svými videoklipy

Redakce

Redakce

31. 12. 2010

FOTO: ToxiqueZarytí fanoušci české retro popové kapely Toxique hlásají, že před touto toxickou sloučeninou pěti osobitých postav byla v českém rádiovém rybníku jen nuda. Až v roce 2008 přišla skupina, která se nebála znít světově, experimentovat a vystoupit z davu. Do dnešních dnů to kapele v čele s Klárou Vytiskovou přineslo nezanedbatelnou základnu fanoušků a uznání recenzentů.

FOTO: Toxique

Zajímavá ryba v českém hudebním rybníku, Zdroj: archiv

V roce 2008 se z ničeho nic na českém trhu objevila nová pražská neokoukaná kapela. V době, kdy koncerty vyprodávaly jen stálice usedlého českého trhu, které už několik dekád vydávají naprosto identické melodie, které na mezinárodní úrovni propadnou ještě níž, než je dno škály trapnosti. Pražané Toxique měli něco, co ostatním chybělo a co chybělo hlavně nám, posluchačům, a to osobitou image, světový sound a výjimečnost.

Tenhle souhrn faktorů se odrazil nejen v jejich stále stoupající popularitě, drobných mezinárodních úspěších, ale také ve vizuálním obrazu kapely. Kdo českým óčkářským televizím neholduje, možná přišel o teprve nefalšovanou toxickou sloučeninu, která obrazovky českých hudebních televizí zasáhla.

Svůj první videoklip natočila kapela ke svému debutovému mainstreamovému singlu Two Sides. S touhle skladbou to banda zkoušela i v českém kole upadající a monotónní soutěže Eurosong. I když kapela předvedla české poměry převyšující pódiovou show, na kalhotky Terezy Kerndlové to nakonec nestačilo. To však nic nemění na tom, že kapela se i díky vzniklému videoklipu zvýraznila a začala si formovat místo v tracklistu rádií.

S druhým singlem Honey už se Toxique vydrápali na výsluní popularity. Za jednoduchý videoklip, ve kterém se objevuje jen Klára Vytisková, kapela sklidila nominace na cenu Anděl. Tenhle klip si ve svém hledáčku vyhlédla i nejúspěšnější hudební televize MTV, která ho zařadila do svého vysílání. I když se tam moc dlouho neudržel, komu se to v Čechách v poslední době taky podařilo, že?

Říká se, že interpreta odlišuje od ostatních živý přednes. Rozřadí se tak ti, kteří jsou jen uměle vyvolanou jednorázovkou, a ti, kteří mají potenciál. Že kapela Toxique je v tomto ohledu výjimečná, už několikrát dokázala, přesto svůj um dotáhla k dokonalosti, když natočila videoklip ke skladbě eBay. Únětický Kravín se minulý rok někdy touhle dobou proměnil v místo plné rozličných módních kreací. Ty při natáčení nového videoklipu a chystaného DVD nepředváděla jen frontmanka skupiny, ale také už poměrně slušná jedovatá skupina fanoušků, která přišla svou oblíbenou skupinu před kultovní pódiový pokojíček podpořit.

Dámy se už několik let řídí nepsaným pravidlem, že se zásadní životní změnou má přijít i změna účesu. Kapela Toxique s novou deskou Outlet People, která je má odpoutat od statutu nováčků, přišla s novou koncepcí videoklipu. V klipu se neobjevuje ani jeden ze členů z kapely, výjimku tvoří ruka Kláry Vytiskové, a světe div se, hlavní roli dostala žába. Videoklip režíroval Honza Míka, který s Toxique spolupracoval už při úspěšném videoklipu Honey a koncertním DVD.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kapela Toxique vás nakazí nejen svými videoklipy