Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Bubeník Slayer dostal padáka. Za neshodami údajně stály peníze

Redakce

Redakce

26. 2. 2013

Dave Lombardo neboli otec dvoukopáků, jak mu mnozí přezdívají, byl po neshodách se zbývajícími členy americké metalové kapely Slayer vyhozen. Na nadcházejícím australském turné ho nahradí Jon Dette.

Americký bubeník kubánského původu byl šokován hospodařením kapely. Na kapelu zbylo po zaplacení všech nákladů a poplatků jen 10% výdělku. „Podle smlouvy nemám právo nahlížet do financování a rozpočtu kapely,“ prozradil Lombardo. Večer místo zkoušky prý dostal jen e-mail od právníků, že je pro turné nahrazen.

Turné kapely, kterou založil Kerry King, začalo v sobotu 23. února. Za bicí tak usedl Jon Dette, který momentálně zaskakuje za Charlieho Benanta v kapele Anthrax. Thrashmetalová kapela už to více nechtěla komentovat, protože prý i nadále chovají k Lombardovi úctu. Ten přišel před turné s návrhem na nové dělení financí, vyslyšen ale nebyl.

Dlouhá odmlka

Není to však jediný problém kapely. Už od roku 2009 se čeká na jejich nové album, které by mělo navázat na poslední desku World Painted Blood. Kerry King prohlásil, že nahrávání ještě nezačalo, ale doufá, že se to podaří právě po australském turné.

Dave Lombardo již dvakrát opustil skupinu kvůli neshodám, vždy se ale vrátil. Jestli se vrátí po turné, zůstává otázkou, ale fanoušci kapely by si to jistě přáli. Talentovaný bubeník zaskakoval za Larse Ulricha v Mettalice, hostoval na albu Apocalypticy a vedle Slayer bubnuje ještě ve skupině Fantomas.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Bubeník Slayer dostal padáka. Za neshodami údajně stály peníze