Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Kapela Rybičky 48 přiletěla na 300. koncert vrtulníkem!

Martin Peška

Martin Peška

9. 8. 2008

Datum 8.8. 2008 naplnilo mladými lidmi nejen radnice, ale také prostor letiště v Rokycanech, kde se konal Rokycany Fest v rámci Votvírák Tour. Návštěvníky nalákal vstup i kemp zdarma, ale také show kutnohorské kapely Rybičky 48, která přiletěla vrtulníkem, což podle slov pořadatele Artura Kaisera nemá u české kapely obdoby.

Zdroj: archív kapely

Zdroj: archív kapely

Někteří fanoušci, kteří vítali své oblíbené interprety u vrtulníku dostali šanci a mohli se proletět vrtulníkem také. Této možnosti neodolal ani sám ředitel festivalu Artur Kaiser, který pohlédnul na festival a město Rokycany z vrtulníku Rybiček 48.

Kuba, Ondra a Petr z Rybiček na tomto festivalu oslavovali svůj společný 300. koncert v kariéře. Zároveň Kuba Ryba, syn světoznámého jazzmana P.J. Ryby oslavoval své 24. narozeniny přímo na pódiu. Na poslední písničku s názvem Hej Hou Kuba půjčil svou baskytaru svému otci a sám usedl za bicí. Ondra se směle pustil do rappu a rozhýbal dav fanoušků.

P.J. Ryba, jazzový virtuos na bezpražcovou elektrickou basu nebo český Jaco Pastorius, jak bývá často titulován, si koncert užíval se svým synem. „Jeho spojení s Peťou a Ondrou z Rybiček je dokonalé. Krásně se doplňují. Jejich muzika mě strašně baví, protože je v ní lehkost, nadhled, chytrost a profesionalita,“ prohlásil o svém synovi pyšný otec Pavel, který na podzim chystá turné s jedním z nejlepších kytaristů světa Deanem Brownem.

Ačkoliv dav fanoušků pod pódiem ještě dlouho po koncertě jednohlasně skandoval: „Ještě jednu! Ještě jednu!“ muzikanti nasedli zpět do svého vrtulníku a odletěli na Karlštejn,  aby nezmeškali svůj 301. koncert.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kapela Rybičky 48 přiletěla na 300. koncert vrtulníkem!