Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Kapela Lola běží: Vyděláváme na živobytí a přemýšlíme, jak vejš

Martin Peška

Martin Peška

4. 2. 2014

Společně s UDG vyráží 14. února na turné poměrně nová kapela s názvem Lola běží. O jejích dalších konexích se pro TOPZINE.cz rozpovídal basák Jakub Jakubec.

Pojďte se představit čtenářům, kteří vás ještě neznají. Hudební kritika vaši tvorbu přirovnává k počinům kapely Lety Mimo, ale jak ji popisujete vy? A jak vznikl název kapely? 

Je to energická muzika, která si zakládá na českých textech a snaží se navázat na tradici české poprockové scény. V hudbě nemáme vyumělkovanost, snažíme se jít rovnou na věc. Lola běží je jeden z našich oblíbených filmů, kult, ta zrzka je dobrá… Je to dobrej postpunkovej nářez. Energie a přímočarost. A podprahově ten název v sobě lidi maj, to trochu pomáhá.

Vy jste kdysi zvítězili v jedné nejmenované hudební soutěži. Když se zpětně ohlédnete, pomohla vám se prosadit nebo nějak jinak vaší činnosti?

Nakoplo nás to. Potkali jsme díky tomu šikovné lidi a běžíme dál i s nimi. Tyto soutěže můžeme začínajícím kapelám doporučit!

Pokud se nepletu, aktuálně slavíte dva roky, co společně hrajete v kapele Lola běží. Loni jste vydali druhé EP s názvem Lalala, vypustili jste do světa dva videoklipy… Pojďme bilancovat. Co se povedlo a co ne?

Každej z nás už někde hrál, potkali jsme se v podhoubí a shodli se, že do Loly chceme dát ty nejlepší nabyté zkušenosti. Máme štěstí na nadšence, co se kolem kapel pohybují. Také přátelé se do společné věci nezištně zapojují. Díky! Klipy vlastně můžete vyhledat už tři, ale chce to celé shrnout pořádnou debutovkou, na tom musíme zamakat.

Kdy se mohou fanoušci těšit na plnohodnotné album?

To zatím nechejme otevřené. Myslíme, že se to povede snad letos.

Od 14. února vyrážíte na turné společně se skupinou UDG a písničkářem Voxelem (na TOPZINE.cz můžete soutěžit o volné vstupenky). Mělo by jít asi o 14 koncertů v rámci ČR. Kam se těšíte nejvíc?

Tohle složení kapel a muzikantů je perfektní a myslíme, že to bude párty jeden koncert od druhého. Těšíme se na tour jako na celek, a to fakt hodně. Koukejte si to přijít užít všichni s náma!

S UDG se už znáte, Jugi vám dělá booking a byl kmotrem vašeho alba. Jak jste se poznali?

Jugiho jsme potkali na koncertech, sedli jsme si hned a spolupráci si můžeme jedině pochvalovat.

Jsi momentálně na Bali, kde jsou aktuálně i kluci z Rybiček 48. Je to náhoda, nebo taky chystáte něco společného?

Těšíme se, že se určitě zase potkáme na nějakých festivalech. Kluci jsou fajn, otevření a žijou rock’n‘roll… Sešli jsme se s Rybičkami 48 na rovníku náhodou a dali si příjemnej večírek v jejich tamním oblíbeném klubu.

Konexe máte dobré. Dokonce jsem něco zaslechl i o spolupráci se slovenskými IMT Smile. Můžete prozradit víc?

Tady chceme poděkovat Milanu Štefánikovi, který nás zve na krásné akce na Slovensko, a vůbec celkově nám s ostatními členy kapely v jejich zemi pomáhají, dávají cenné rady a poskytují kontakty.

Ty jsi také činný ještě v kapele Bek Ofis. Upřímně, dáváš jedné kapele přednost?

V Bek Ofis jsem hrál po osm let. Nebylo to lehké rozhodování, ale už jsem se s klukama z Bek Ofis přátelsky rozloučil. Nebylo to fér ani k jedné kapele, dělit mezi ně svoji energii. Ted se budu naplno věnovat Lole a do Bek Ofis za mě přichází výbornej novej Karel.

Jak spolu vlastně vycházíte po dvou letech hraní? Máte za sebou přes sto koncertů…

Sedli jsme si muzikou i do party. Živé hraní nás strašně baví a na cestách je většinou prdel. Nijak se neštěkáme, chybky jsou v mezích tolerance. Ale už víme, kam píchnout, abychom jeden druhého zdravě vytočili. (smích)

Co děláte, když zrovna nehrajete?

Vyděláváme na živobytí a přemýšlíme, jak se dostat vejš.

Tak ať se to povede! 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kapela Lola běží: Vyděláváme na živobytí a přemýšlíme, jak vejš