Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Kapela -123 min. nečekaně ukončila svou činnost

Redakce

Redakce

22. 12. 2009

-123min.Uběhly dva měsíce od vydání jejich nového alba Dream, ale turné už se nedočkáme. Ano, i takové věci se dějí.  Jedna z nejrespektovanějších českých kapel ukončila svou činnost.

-123min. , Zdroj: archív kapely

-123min., Zdroj: archív kapely

Důvodem tohoto rozhodnutí jsou podle kytaristy a zpěváka Zdeňka Bíny osobní důvody a chtíč spolupracovat s lidmi, na které doteď nezbyl čas. Rozhodl se více rozjet sólový akustický projekt, kde bude vystupovat společně s basistou Janem Urbancem. Jejich album by mělo vyjít už příští podzim. Diváci budou moci tento projekt poprvé spatřit v Silvestrovské Noci s Andělem, což by mohlo alespoň z části pozitivně naladit truchlící fanoušky Minut.

Zakladatel Zdeněk Bína se k události vyjádřil takto: „Po tolika krásných koncertech s tak výjimečným publikem jsem došel k tomu, že je čas tento příběh Minut uzavřít. Poslední dobou nás potkala řada starostí, k jejichž překonaní je potřeba tolik energie, že bych se i další rok nemohl věnovat hudbě, která ve mě přirozeně žije teď. Proto jsem rád, že za námi zůstává podle mě nejlepší deska -123min. Dream a vzpomínka na výjimečný koncert s Pražskou komorní filharmonií. Zároveň bych chtěl vyjádřit obrovskou úctu všem, se kterými jsem se potkával na našich koncertech, protože jsem díky nim prožil opravdu šťastná léta. Pevně doufám, že i moje další hudební působeni bude lidem přinášet radost.“

Zdeněk Bína, Zdroj: archív kapely

Zdeněk Bína, Zdroj: archív kapely

Kapela -123 min. za sebou od roku 1999 zanechala sérii alb s tituly Shooba Dooba, Try, Home?, XL Live, Mom a nakonec Dream. Tyto desky postupně zajistily kapele ocenění nejen kritikou, ale i cenami Objev roku v hudebních magazínech Rock & Pop a Rock Report, Grammy 1999 v kategorii Objev roku a nominacemi Anděl pro rok 2002 v prestižní kategorii Rocková deska roku, nebo Akademie pupulární hudby v kategorii Nejlepší zvuk.

Do budoucna popřejme kapele hodně štěstí a věrných fanoušků a v neposlední řadě stejně tak kvalitní hudbu v sólových projektech, jako tvořili doteď. Shooba dooba, díky móc!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kapela -123 min. nečekaně ukončila svou činnost