Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Kandidáti na MTV Awards: Triumf Lady Gaga a rozhořčený Eminem

Televize MTV zveřejnila nominace na ceny Video Music Awards a hudební svět obletěla senzační zpráva o novém rekordu. Popová hvězda Lady Gaga je nominována celkem třináctkrát. To se zatím v rámci jediného roku nikomu nepodařilo.

Šťastných třináct

Lady Gaga slaví v poslední sezoně jeden úspěch za druhým, takže se nejedná o žádné velké překvapení. Blonďatá diva se nechala slyšet, že je velmi poctěna, o to více i proto, že štěstí jí přinesla právě pověrami opředená třináctka. Uvidíme, kolik šancí ve finále promění. Vzhledem k tomu, že o konečném pořadí rozhodují fanoušci, její vyhlídky jistě nebudou špatné.

Mezi muži triumfoval showbyznysem o mnoho protřelejší rapper Eminem se svým aktuálním albem Recovery. Z něj pochází singl Not Afraid, který se objeví v kategorii nejlepších videoklipů. Posuďte sami, jakého soupeře v něm mají videa Lady Gaga.

Naštvaný hiphoper

Může se zdát, že Eminem má s osmi nominacemi důvod k radosti. Věci se ale mají jinak. Rapper se na televizi rozezlil poté, co se dozvěděl termín závěrečného ceremoniálu. Následující den už totiž musí být na opačném konci Spojených států. Není zřejmě v možnostech pořadatelů brát ohledy na každého. Eminem se podle všeho na slavnostním večeru objeví, ale vyjádřil se ve smyslu, že bez trochy humbuku z jeho strany se návštěva neobejde.

Dalším šťastlivcem, který se dostal do užšího výběru, je nadějný hoch z Kanady Justin Bieber. Teprve šestnáctiletý objev z Ontaria, jehož tvář začíná nápadně často zdobit zdi dívčích budoárů, válcuje hitparády s písní nazvanou Baby. Popěvek je to sice textově nenáročný, ale tah na branku mu rozhodně neschází. Hudební žebříčky hovoří za vše.

Mezi těmi, kdo se střetnou 12. září ve finále, se dále vyjímají zavedená jména jako Alicia Keys, Jay-Z či Katy Perry. Vyhlášení proběhne v Los Angeles a jeho program je zatím úzkostlivě udržován v tajnosti, stejně tak jméno moderátora. Pro své favority může každý hlasovat na stránkách MTV formou SMS, je ale třeba se předem zaregistrovat.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kandidáti na MTV Awards: Triumf Lady Gaga a rozhořčený Eminem