Menu
TOPZINE.cz
Vzdělání a kariéra

Kancelářské krysy se hrnou do Prahy

Zuzana Černá

Zuzana Černá

7. 10. 2010

Říkáte si kancelářské krysy? Nebo vám tak říká okolí? Teď můžete jindy pejorativní označení využít a postavit se na start oblíbeného Běhu kancelářksých krys v centru Prahy. Už sedmý ročník startuje v sobotu 9. října dvě hodiny po poledni na Ovocném trhu.

Sako, kravatu a běžíme, Zdroj: behkancelarskychkrys.cz

Cílem této recesistické akce nejsou dechberoucí fyzické výkony, ale především přátelské setkání a odreagování účastníků, kteří se jinak potkávají hlavně ve firemních kancelářích. Samozřejmě nejdůležitější je pobavit diváky, a proto se účastníci ani tentokrát nesvléknou ze svých pracovních oděvů. Muži poběží v saku a kravatě a ženy ve společenském kostýmku. Jen lodičky a lakýrky můžete tentokrát nechat doma a vyměnit je za sportovní obuv. Kravaťákům nesmí chybět ještě rekvizity, jako je mobilní telefon v jedné a složka se spisy v druhé ruce.

„Krysa je okouzlující stvoření, inteligentní a vtipné. Krysí lidé se rádi sdružují a mívají obvykle mnoho přátel a známých…“ Čínský horoskop

„Úředník je také člověk.“ Pavel Bém

Závod je situován do centra Prahy a měří 800 metrů. Startovní výstřel odpálí moderátor Petr Šimek na Ovocném trhu. Závodníci se pak vydají do Celetné, Prašnou bránou do ulice Na Příkopech a Havířskou zpět do cíle.

Moderátor během závodu volá na mobil jednotlivým běžcům a zjišťuje jejich aktuální kondici. Vše samozřejmě slyší diváci prostřednictvím amplionů a na velkoplošné projekci mohou sledovat průběh závodu tak, jak jej zachytí kamery. Nezapomíná se ani na doprovod na trati, který zajišťují messengeři na kolech.

Ženy, muže, židle i šanony

Závod má hned tři kategorie – muži, ženy a smíšená štafeta. V ní mezi sebou bojují týmy soukromých i státních firem a jediným přijatelným výsledkem je samozřejmě vítězství. Diváci se nudy bát nemusí, a kdyby přece jen, pak jsou připravené i doprovodné soutěže, jako je hod šanonem, jízda na kancelářské židli nebo šplh úředníků. Novinkou letošního ročníku jsou masérky, které jsou účastníkům k dispozici přímo v cíli závodu.

Běh kancelářských krys je sportovně-společenská akce, při které v přátelském duchu měří síly reprezentanti jednotlivých firem a institucí, bez ohledu na to, zda veřejných, či soukromých. Akce tradičně probíhá za nebývalého zájmu přihlášených, veřejnosti i médií. V roce 2006 se aktivně zúčastnil také úředník z nejvyšších – pražský primátor Pavel Bém.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kancelářské krysy se hrnou do Prahy