Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Kanadští Silverstein chystají třetí koncert v České republice

Radek Kolínský

Radek Kolínský

27. 2. 2011

Kanadská, stále velmi populární parta Silverstein znovu dorazí do Prahy. Tentokrát již potřetí. Fanoušci se mohou těšit nejen na fláky ze starších alb, ale také na nové věci z nedávno vydaného EP Transitions. Jako předkapely si na své evropské turné (tedy i do Prahy) vzali s sebou There For Tommorow a While She Sleeps. Všichni tři zahrají 26. března v pražském Rock Café.

FOTO: Silverstein

Kanadští Silverstein, Zdroj: oficiální myspace skupiny

Silverstein hrají již od roku 2000. Jedná se o pětičlennou formaci, jejíž název vznikl podle autora dětských knih, Shela Silversteina. Kapela se stala jedním z pojmů hudebního žánru screamo. Vévodí jí charismatický zpěvák a kytarista Shane Told. Po vydání dvou EP (Summer’s Stellar Gaze a When the Shadows Beam) se několik let nato mohli těšit z plnohodnotého alba. Konkrétně se jím v roce 2003 stal debut When Broken Is Easily Fixed. Silverstein se u něj mohli pyšnit prodejem více než 200 tisíc nosičů.

Poté v roce 2005 vydali album Discovering the Waterfront. Na tomto CD nalezneme snad nejznámější písničku Silverstein, a to My Heroine. Velmi oblíbenou se rovněž stala třeba Smile in Your Sleep. Následovalo několik turné, kde hráli třeba po boku Simple Plan, Aiden a dalších. Kapela byla v roce 2006 nominována na Juno Award (kanadský Anděl) v kategorii nejlepší nová kapela. Rovněž vydala kompilační album 18 Candles: The Early Years u vydavatelství Victory.

The YouTube ID of n12cYMGFD7o&ob=av2e is invalid.

Třetího alba (Arrivals and Departures) se prodalo přes 62 tisíc kusů. Producentem se stal Mark Trombino, který měl dříve na starosti také alba od Blink-182 nebo třeba Jimmy Eat World. Následovalo koncertování s mnoha jedničkami žánrů screamo nebo metalcore. Podívali se s nimi nejen po Kanadě, ale také do USA nebo Velké Británie. A spolu s From First To Last a Ion At An zavítali poprvé na koncert do České republiky.

Na konci března roku 2009 Silverstein vydali již čtvrtou desku, pojmenovali ji Shipwreck in the Sand. Krom autorských skladeb zde nalezneme čtyři coververze, mimo jiné od The Beatles nebo Fleetwood Mac. Již podruhé v životě si zařádili na Warped Tour. V rámci celoevropského turné spolu s Billy Talent a Cancer Bats opět rozproudili českým fanouškům krev v žilách. Vydali také své první DVD, Decade (Live at the El Mocambo).

Skupina 7. prosince vypustila do světa svůj poslední počin, a to pětipísničkové EP Transitions. Z řad mnohých fanoušků můžeme už nyní slyšet nadšené očekávání pražského koncertu v Rock Café, který proběhne v sobotu 26. března od 19 hodin 30 minut. Předprodej na tento post-hardcoreový večer již započal, a to v síti Ticketportal. Cena vstupenky činí 373 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kanadští Silverstein chystají třetí koncert v České republice