Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Kamil Střihavka bujaře oslavil dvacet let své kariéry

Samcová Jana

Samcová Jana

4. 3. 2010

Kamil StřihavkaRetro Music Hall se včerejšího večera otřásalo v základech. Své výběrové dvouCD, kterým zmapoval dosavadních dvacet let své pěvecké kariéry, tady křtil rocker Kamil Střihavka, čímž zároveň odstartoval jarní šňůru koncertů svého Best Of Tour 2010.

Kamil Střihavka, Foto: Jana Samcová, Topzine.cz

Kamil Střihavka, Foto: Jana Samcová, Topzine.cz

Parket narvaný k prasknutí, stolky obsazené do posledního místečka. Že v Retru půjde o něco velkolepého, bylo jasné od okamžiku, kdy ochranka začala pouštět dovnitř první návštěvníky. V momentě, kdy hudební klub začínal doslova praskat ve švech, by se atmosféra plná očekávání dala krájet.

Protagonista večera se na pódiu objevil s úderem jednadvacáté hodiny, v těsném závěsu ho následovala jeho doprovodná kapela Leaders. V šedivém tričku a s rozpuštěnými vlasy počal Střihavka svou divokou show songem Kruhy v obilí, aby vzápětí pokračoval Třemi minutami a Dárkem. Publikum jásá, oslavenec nešetří sebe ani burácející dav.

Mezi hosty nechyběl Dan Bárta

S hitem Když se snáší déšť přichází zpomalení a ozývá se jednohlasné echo publika. Čas jako by se zastavil a nechal se unášet ozvěnou této písně pocházející z dílny Michala Pavlíčka. Dámské osazenstvo utírá slzu a drží se za chlopeň. Málo platné, i po čtyřicítce je Střihavka ztělesněné charizma.

Po mírném zvolnění je na scénu povolán éterický Dan Bárta, jenž s Kamilem Střihavkou nabízí rozvášněnému lesu hlav bonbónek v podobě duetu You Keep on Movin´ od Deep Purple. Ovace jsou nekonečné, a to ještě diváci netuší, že je za pár okamžiků pohltí Černá růže – Střihavkova hymna z alba No Guitars…? s textem Ivana Hlase.

Střihavka Kamil, Foto: Jana Samcová, Topzine.cz

Střihavka Kamil, Foto: Jana Samcová, Topzine.cz

V klubu už se skoro nedá dýchat, ale i nedostatek kyslíku donutí narvané Retro skákat na hitovku Berkeley. Tančí mladí i starší, na chvíli unést se nechají i fotografové.  Postupně se na pódiu objevují hvězdní hosté, mezi nimiž nechybí letití kolegové a přátelé Kamila Střihavky Ota Balage a Michal Pavlíček. Zlatým hřebíčkem mezi hosty září do černé oděná Lucie Bílá.

Téměř na závěr koncertu dochází v plné sestavě k samotnému křtu Střihavkova Best Of. Jak se sám interpret vyjádřil, výběrovou deskou nebilancuje, ale slaví. A důvod k oslavám měl více než jeden. Kromě křtu a vypuknutí jarního turné zároveň zapíjel i svůj svátek, který vyšel právě na 3. března.

Znám tě mnohem víc, Země vzdálená…

Po křtícím aktu, kdy si zpocené publikum i sám zpěvák mohli na moment oddechnout, postavili Leaders před všechny přítomné další tvrdou zkoušku. Pecku Holka čapni draka si Střihavka rozdělil s pozvanou Lucií Bílou, která tak spontánně zavzpomínala na své rockové začátky. Odvázaným duetem oba dokázali, že mají svým fanouškům stále co nabídnout. A že toho není málo.

Po tak živočišném přídělu energie by byl hřích zakončit tuto výjimečnou show něčím jiným, než Zemí vzdálenou. Takové menu rozvázalo jazyky i těm nejostýchavějším divákům a sloky závěrečného songu už zpívali všichni. Jednohlasný téměř až magicky znějící chór a neutuchající aplaus byl Střihavkovi vskutku zaslouženou odměnou za poctivý rockový večer.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kamil Střihavka bujaře oslavil dvacet let své kariéry