Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Kameny minulých životů poskládány v knize Reinkarnovaný

Taťána Kročková

Taťána Kročková

18. 10. 2010

Věříte v reinkarnaci? Zkuste si představit, že se jednoho rána probudíte a v hlavě se vám začne odvíjet naprosto cizí příběh. Cizí a přesto tak známý. Příběh, který bude natolik reálný, že ho budete považovat za součást vašeho života. Příběh, který bude natolik silný, že si ho prožijete do posledního výkřiku bolesti. Jste tohle opravdu vy? Kdo vlastně jste a čí život žijete?

Foto: Martin Koubek, Topzine.cz

Kniha Reinkarnovaný je mistrně zpracovaný thriller, který vás po celou dobu četby bude držet v napětí a nedovolí vám (poměrně tlustou) knihu nedočíst do konce. Dramatický příběh s detektivní zápletkou a velmi silným nádechem tajemna už od začátku čtenáře upoutá svým dějem a dokonalou psychologií postav.

Autorka knihy M. J. Rose dokáže brilantně stupňovat napětí a splétat sítě, které v závěru knihy nečekaně rozplétá. I přesto, že někdy od poloviny knihy tušíte, že vrahem je zahradník, kniha je opravdu napsaná tak, aby tohle hned od začátku každému jasné nebylo. Záměrně je do děje zapleteno více postav a jejich příběhů, takže kniha vytváří dokonalou mozaiku či skládanku, kterou je třeba poskládat. A to skládání vás prostě baví.

Reinkarnace a historie

Tematika minulých životů je v současné době poměrně probírané a oblíbené téma. V tomto případě nutno uznat, že autorka skutečně věděla o čem píše a dokázala tak vyjádřit své opravdu hluboké znalosti této problematiky. Inspirací pro vytvoření jedné z postav tohoto románu byl Dr. Ian Stevenson, který se celoživotně zabýval výzkumem reinkarnace a sesbíral příběhy malých dětí, které si pamatovaly své minulé životy.

Ač se jedná o román, je velmi odborně napsaný a člověk zde kromě zábavy nalezne i poučení. Tato kniha vás jednoznačně donutí zamyslet se nad vašimi životy a to nejen současnými.

Kniha je protkána moudrými citáty a také historickými fakty z doby, kdy křesťané násilným způsobem drancovali pohanské obyvatelstvo Říma kolem roku 391. V knize se prolínají vzpomínky na minulé životy hlavního hrdiny v různých časových rovinách se současností. Nechybí ani vynikající popis emocí všech zúčastněných.

Autorka popisuje skutečnost natolik opravdově, že máte pocit, jako byste sami byli součástí příběhu. Nechybí ani vyhřezlé vnitřnosti, strach o život, bolest a smrt. Nechybí láska, vzrušení ani touha.

Happy end? Ani náhodou!

Pokud čekáte klasický happy end, nedočkáte se ho. Tohle je další pozitivní fakt, který jen potvrdil naprostou originalitu a výjimečnost této knihy. Pevně doufám, že v brzké době budou u nás také tak výborně přeloženy další knihy téhle vynikající spisovatelky.

Pokud se rozhodnete si Kameny minulých životů přečíst, připravte si kapesníky a počítejte s tím, že se na facebook dlouho nedostanete.

Český název:  Reinkarnovaný – Kameny minulých životů
Autor: M. J. Rose
Počet stran: 450
Vazba: Vázaná s přebalem
Vydavatel: Metafora, Praha: 2010
Doporučená cena: 349 Kč

Hodnocení: ***** (100%)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kameny minulých životů poskládány v knize Reinkarnovaný