Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Kam za literaturou v Ostravě?

Redakce

Redakce

16. 9. 2010

Pohled na radnici města Ostravy!DOPORUČUJEME! Pokud budete míti příležitost navštívit Ostravu, nezapomeňte také na literární a knižní centra, která Ostrava nabízí. Jelikož knihkupectví a knihovny poskytují pestrý výběr knih, kde si každý přijde na své. Představíme vám několik zajímavých míst, kde to literaturou žije.

Pohled na radnici města Ostravy

Radnice města Ostravy                                                          Zdroj:kudyznudy.cz

Jestliže se budete chtít zúčastnit čtení, besed a následných autogramiád s autory, zavítejte do Domu knihy Librex či do uměleckého prostředí Staré Arény. Knihkupectví Dům knihy Librex, rozložené do čtyř pater, nabízí zajímavý výběr beletrie, detektivek, ale i učebnic, skript a naučné literatury. Stěžejním místem pro besedy s autory je literární kavárna v přízemí. Posezení při literatuře zpříjemní i zvuk klavíru, na který si může kdokoliv zahrát, ať už oplývá větším či menším hudebním nadáním.

Stará Aréna- prostor pro umělce

Intelektuální duch si Stará Aréna, multižánrový prostor nejen pro ostravské umělce, zachovala od dob, kdy v budově sídlilo Divadlo hudby. Divadlo hudby v totalitní éře bylo poměrně odvážným projektem, kde se scházeli umělci, hudebníci, herci a mnoho dalších jako Miroslav Horníček, Karel Kryl či Eva Olmerová.

FOTO: Stará Aréna

Stará Aréna, Zdroj: ostrava2015.cz

Příkladem literární činnosti Staré Arény byl Měsíc autorského čtení, které pořádala spolu s brněnským nakladatelstvím Větrné mlýny. Menší sálek pro asi sto lidí je komorním místem pro poslech autorských čtení, či prezentaci knih a hudby. Ve Staré Aréně naleznete také kavárnu, která je současně informačním centrem projektu Ostrava 2015 a filmového festivalu Ostrava Kamera OKO, který bude probíhat od 23.9. do 3.10.2010.

A co dále?

Mezi neméně důležitá literární centra patří knihkupectví Art Forum. V tomto knižním obchodě najdete pestrý výběr knih o filozofii, alternativní medicíně, duchovnu a mystické literatuře. Pokud se zajímáte o mystično, můžete zde také zakoupit tarotové karty, runy, relaxační hudbu. Jednou měsíčně se zde dokonce můžete poradit s bylinkářem Josefem A. Zentrichem.

Za literaturou se můžete vydat i do antikvariátu Fiducia, či do klubu Atlantik, kde si vyslechnete čtení při skleničce něčeho dobrého. A pokud jste milovníky hezkého podzimu, vydejte se s knihou v ruce k řece Ostravici a nechte se unášet na vlnách vaší oblíbené knihy.

Řeka Ostravice a městská radnice

Řeka Ostravice a městská radnice, Zdroj:commons.wikimedia.org

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kam za literaturou v Ostravě?