Menu
TOPZINE.cz
Vzdělání a kariéra

Kam vyrazit v zimě? 5 studentských tipů, které nezruinují vaši peněženku

Redakce

Redakce

12. 12. 2012

Máte plné zuby nakupování vánočních dárků? A i zpívání koled a pečení cukroví vám připadá ohrané? Máme 5 tipů na předvánoční povyražení, které je vhodné nejen pro studenty.

FOTO: Bruslení

Venkovní bruslení je oblíbené napříč všemi generacemi, Zdroj: sxc.hu

Učení při teplotách pod bodem mrazu nepřipadá v úvahu. Jestli se vám rozbily sáňky a na koulovačku před školou nemáte dost teplé rukavice, nuda na vás letos rozhodně nečeká. A přeplněná nákupní střediska s hysterickými spoluobčany, co narychlo shání dárky, na mysli nemáme.

Zajděte na festival

Slovo festival v nás evokuje slunce, horko, dobře vychlazené pivko a hlasitou hudbu. Ale ani v zimě nemusíte přijít zkrátka. O sluníčku a horku si sice můžete nechat jen zdát, zato vychlazené pivo skvěle nahradí horký svařák a hudba zní stejně dobře jako v létě.

Například Magnetic Festival, mezinárodní indoor festival elektronické hudby, můžete navštívit v pátek 14. prosince v Praze Letňanech. Základní vstupenka vás přijde na 1.190 korun, VIP na 2.490 korun. Na festival může zavítat každý nadšenec nad 18 let.

Na Staroměstském náměstí v Domě U Kamenného zvonu si 20. prosince můžete poslechnout závěrečný vánoční koncert na Festivalu Brikcius – Duo Brikcius, za vstupenku zaplatíte 450 korun.

BEST FILM FEST potěší každého nadšence filmu. Od 13. do 19. prosince vyražte do Prahy na nejnavštěvovanější filmy roku 2012. V kině Atlas, Evald, Lucerna a Mat na vás čekají domácí tituly jako Polski film či Největší přání, ale i zahraniční trháky jako Skyfall nebo komedie Do Říma s láskou.

Pomáhejte ostatním, nejen na Vánoce

O Vánocích se má pomáhat. Jestli chcete učinit šťastným nejen své blízké, máte mnoho možností. Mnoho organizací, jako např. UNICEF, nabízí pomoc ostatním.

V pátek 21. prosince se můžete v Kolíně zúčastnit Vánočního maratonu 2012 pořádaného BC Kolínem. Uvidíte souboj dvou basketbalových týmů, jeden bude z plných sil bojovat za Dětské centrum Kolín a druhý za desetiletého Dana, který trpí vývojovou vadou mozku. Pozitivní zpráva je, že hlásit se mohou i jednotlivci. Pokud tedy nemáte vlastní tým, nemusíte házet flintu do žita.

Jestliže při vánočním úklidu zjistíte, že vaše skříně přetékají oblečením, které nepotřebujete, můžete jej rovněž darovat charitě. Na Vánoce se přece dobré skutky započítávají dvojnásob.

Betlém stále letí

K Vánocům patří betlém stejně neodmyslitelně jako stromeček či vánoční cukroví. Kochat se můžete téměř v každém městě a vesnici.

Vánoční výstavu betlémů pořádá až do 31. prosince 2012 Městská galerie v Chrastavě. Pokud si tedy uděláte čas, můžete se nechat inspirovat krásnými betlémy, které zapůjčili Václav Janeček a Josef Smolík.

Od 21. do 22. prosince nabízí Vsetín všem zvědavým očím Živý betlém, který je doplněn jarmarkem Veselé vánoční hody (pátek 21. prosince od 16 hodin). Nenechte si ujít ani Tradiční lidovou hru, kterou odehraje soubor sestavený z žáků ZŠ Integra Vsetín, dobrovolných herců a členů vsetínských církevních organizací.

FOTO: Betlém

Betlém neodmyslitelně patří k vánočním svátkům, Zdroj: sxc.hu

V termínu od 21. prosince do 1. ledna 2013 můžete vyrazit do Prahy na Toulcův dvůr, kde rovněž můžete shlédnout výstavu betlémů.

Zimní bruslení pro děti i dospělé

Pokud vás láká veřejné bruslení, pak se vyplatí zajet do hlavního města Prahy. Zabruslíte si v ICE ARÉNĚ Letňany, na Školním zimním stadionu Bronzová, Zimním stadionu HC Kobra, Zimním stadionu Nikolajka, ale i v Galerii Harfa. Veřejných kluzišť nabízí hlavní město opravdu mnoho.

Jestliže se rozhodnete pro přírodní formu, tedy vyrazit na zamrzlý rybník či jezero, pak si hlídejte venkovní teploty.

Kulturní pohlazení

V divadle Hybernia na vás až do 29. prosince čeká Vánoční koleda 2012. Cena se pohybuje od 299 korun do 1.600 korun. Pohltí vás magická atmosféra Londýna 1. poloviny 19. století a těšit se můžete na výpravný příběh na motivy povídky Charlese Dickense.

V divadle KUFR na vás naopak čeká Vánoční hra aneb co andělé zvěstovali. V neděli 16. prosince od 16 hodin se vypravte na čtyřicetiminutové představení, kde uvidíte například Adélu Kratochvílovou nebo Dášu Trávníkovou.

Kam před Vánoci vyrazíte vy?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kam vyrazit v zimě? 5 studentských tipů, které nezruinují vaši peněženku