Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Kam vyrazit o víkendu: V Praze zahraje skupina Suede i písničkář Tom Odell

Radka Tichá

Radka Tichá

14. 11. 2013

I tento týden vám přinášíme tipy, kam vyrazit. Do Prahy o víkendu přijede zahrát britpopová skupina Suede, nadějná vycházející hvězda Tom Odell , ale i post-punkové trio White Lies a další.

FOTO: Suede

Britští Suede zahrají v sobotu v pražské Lucerně, přivezou aktuální album. | Zdroj: Arts Marketing

Suede

Kdy a kde: 16. listopadu – Velký sál Lucerny

Začátek akce: 20:00

Vůbec poprvé do České republiky zavítá britská kapela Suede, která se pod taktovkou frontmana Bretta Andrese stala jednou z nejoblíbenějších skupin 90. let. Inspirací jim byl glam rock a také tvorba manchesterských The Smiths. Sami Suede se pak počítali k britpopu, jenž dodnes úspěšně mísí s alternativním rockem. Ve Velkém sále pražské Lucerny představí nejnovější album Bloodsports.

Tom Odell

Kdy a kde: 15. listopadu – Lucerna Music Bar

Začátek akce:  19:00

Do hlavního města se taktéž chystá vycházející britská hvězda Tom Odell. Za svou krátkou hudební kariéru se již může těšit z výhry v anketě kritiků Critics Choice na Brit Awards v roce 2013, kterou před ním obdrželi Adele, Florence and the Machine nebo zpěvačka Ellie Goulding. Na turné, v rámci kterého navštíví i pražský Lucerna Music Bar, představí svou debutovou desku Long Way Down.

White Lies + support: In The Valley Below

Kdy a kde: 17. listopadu – Lucerna Music Bar

Začátek akce: 20:00

V neděli  17. listopadu se představí tuzemskému publiku britská post-punková kapela White Lies. Trio Harry McVeigh, Charles Cave a Jack Lawrence-Brown zahrají jak známější hity, které skupina od roku 2007 za svou existenci nasbírala, ale i novinky z alba Big TV. Předskokany jim bude americké folkové duo In The Valley Below. Lístky jsou v předprodeji k dostání od 490 korun.

Další koncerty

Wednesday 13 + support: Sister – 15. listopadu v klubu Rock Café

Unknown Mortal Orchestra + support: Mozes And The Firstborn  – 15. listopadu v klubu Chapeau Rouge

Yasmine Hamdan – 17. listopadu v Paláci Akropolis

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kam vyrazit o víkendu: V Praze zahraje skupina Suede i písničkář Tom Odell