Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Kam vyrazit o víkendu: Prahu navštíví Simple Minds nebo James Arthur

Redakce

Redakce

28. 2. 2014

Nadcházející víkend přinese spoustu hudebních zážitků. V Praze můžete vyrazit na post-punkovou čtveřici dívek Savages či kapelu Simple Minds, která oslavuje 35 let existence. Poprvé u nás vystoupí také vítěz britského X-Factoru James Arthur.

Mladá britská hvězda James Arthur u nás vystoupí poprvé. | Zdroj: oficiální web interpreta

Nadějný James Arthur u nás vystoupí poprvé. | Zdroj: oficiální web interpreta

James Arthur

Kdy a kde: neděle 2. března, Praha – Lucerna Music Bar

Začátek akce: 20:00

Britský pop-rockový zpěvák James Arthur, vítěz britské verze hudební soutěže X-Factor, vystoupí poprvé v Česku. Autor přiváží do Prahy svojí debutovou eponymní desku, jejíž součástí je také nejprodávanějšího singlu v historii soutěže X-Factor jménem Impossible (přes 2,5 milionu prodaných kopií). Arthur na pódiu Lucerna Music Baru mimo jiné oslaví své 26. narozeniny.

Simple Minds

Kdy a kde: Pá 28. 2., Praha – Incheba Arena

Začátek akce: 20:00

Skotskou new wave kapelu založili v roce 1978 bubeník Brian McGee, baskytarista Derek Forbes, klávesista Mick MacNeil, zpěvák Jim Kerr a kytarista Charlie Burchill. Poslední dva zmínění hrají ve skupině po celou dobu její existence. Kapela v letošním roce slaví 35 let na scéně s šestnácti dosud vydanými alby. Hudebně Simple Minds ovlivnili například Manic Street Preachers, Primal Scream, Mobyho, ale i The Horrors. Pro samply jejich tvorbu využili Nicky Minaj či David Guetta.

Dřív jste museli mít ve studiu zvukaře, producenta a kupu dalších lidí, bez nich se vůbec nedalo začít nic dělat. I teď takhle zčásti pracujeme, ale jsou taky období, kdy dělá každý sám na počítači,“ řekl v rozhovoru pro Topzine frontman Jim Kerr.

Savages

Kdy a kde: Pá 28. 2., Praha – Rock Café

Začátek akce: 20:00

Savages jsou britská post-punková kapela, jedinou národnostní vyjímkou je francouzská zpěvačka Jehnny Beth. Dívčí formace, jejíž název byl inspirován knihou Pán Much od Williama Goldinga, hraje společně od roku 2011.

Savages se českému publiku poprvé představily v červnu minulého roku jako support Portishead. „Působí jako Siouxsie & the Banshees, ale s hymnickou kvalitou ala PJ Harvey. To vše doplněno o velkou dávku rytmické zubatosti a hranatosti britského postpunku,“ napsal o jednom z jejich koncertů deník Chicago Reader.

Další typy, kam o víkendu zajít:

Jack Beats (UK) – pátek 28. února, 22:00, Praha – Roxy

Sunflower Caravan + afterparty DJ Mardoša – pátek 28. února, 20:00, Praha – La Loca

Vojtěch Dyk + B Side Band – sobota 1. března a neděle 2. března, 19:30, Praha – La Fabrika – vyprodané

The Felines (DK) + Wild Tides – sobota 1. března, 20:00, Praha – Café V lese

Project Pitchfork (DE) + Tear + Architect – neděle 2. března, 20:00, Praha – Rock Café

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kam vyrazit o víkendu: Prahu navštíví Simple Minds nebo James Arthur