Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Kam vyrazit o víkendu: Prahu navštíví rebel Rachid Taha i skupina Califone

Radka Tichá

Radka Tichá

7. 11. 2013

Nevíte, kam za hudbou vyrazit o nadcházejícím víkendu? V pátek do našeho hlavního města zavítají britští nováčci hudebního průmyslu, zpěvačka Andreya Triana a trio Gogo Penguin. V neděli se představí nezapomenutelný bojovník proti rasismu a diskriminaci Rachid Taha.

Rachid Taha přiveze do Prahy originální mix arabských a afrických rytmů s rockem. Zdroj: United Islands Foto: Marc-Antoine Serra

Rachid Taha přiveze do Prahy originální mix arabských a afrických rytmů s rockem. Zdroj: United Islands Foto: Marc-Antoine Serra

Spotlight: Andreya Triana + Gogo Penguin

Kdy a kde: 9. listopadu – Roxy NoD

Začátek akce:  19.00

V rámci letošní klubové noci Spotlight se představí zářivé novinky na britské hudební scéně. Během večera vystoupí charismatická mladá zpěvačka Andrea Triana se svým novým albem. Tato urban soulová zpěvačka byla v poslední době přirovnávána k Nině Simone a Amy Winehouse, na čemž má bezpochyby zásluhy i její nezapomenutelný nakřáplý hlas.

Mimo jiné se můžete těšit také na manchesterské jazzové trio Gogo Penguin. Jejich zatím největším úspěchem byla nominace debutového alba Fanfares na nejlepší jazzové album v Giles Peterson´s World Wide awards. 

Califone

Kdy a kde: 9. listopadu – Klub Pilot

Začátek akce: 19.30

Americká hudební skupina Califone vás již 9. listopadu zavede svými jedinečnými tóny zpátky v čase. Kapela, v jejíž čele stojí bývalý frontman Red Red Meat, Tim Rutili, ve svých písních snoubí prvky folku, country, indie, ale i blues. Přijít podpořit  a poslechnout si tuto čtveřici z Chicaga můžete do klubu Pilot.

Rachid Taha

Kdy a kde: 10. listopadu – Lucerna Music Bar

Začátek akce: 21.00

Letos k nám již podruhé zavítá charismatický rebel a bojovník proti rasismu v jedné osobě Rachid Taha. Propagátor Středního východu a dynamické africké hudby spojuje nevídaným způsobem prvky tradičních arabských písní s tanečními elektronickými styly Západu. Do pražského Lucerna Music Baru přiveze také nejnovější hity alba Zoom.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kam vyrazit o víkendu: Prahu navštíví rebel Rachid Taha i skupina Califone