Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Kam v prosinci za literaturou? Těšit se můžou děti i dospělí

Tereza Andělová

Tereza Andělová

1. 12. 2012

FOTO: Rudiš, MalijevskýPřemýšlíte, jak uniknout předvánočnímu stresu? V prosinci na vás čekají nejrůznější literární akce a setkání. Těšte se na Kateřinu Tučkovou, EKG O lásce a nebi či posezení s Revolver Revue.

 

 

FOTO: Rudiš, Malijevský

Jaroslav Rudiš a Igor Malijevský opět zvou na literární kabaret EKG., Zdroj: archatheatre.cz

Den pro dětskou knihu 2012 (1. prosinec, celá ČR)

Máte mladšího sourozence? Ukažte mu, že knihovna nemusí být jen nudným místem! Vezměte ho v sobotu 1. prosince do nejbližší knihovny, která se účastní akce Den pro dětskou knihu. Na děti čeká zábavný program, můžou si hrát, tvořit a samozřejmě se bude i číst. Navíc se touto nenásilnou formou seznámí s pravidly knihovny a příště do ní zavítají samy a rády.

EKG O lásce a nebi (3. a 4. prosinec, Praha)

Igor Malijevský a Jaroslav Rudiš v dalším díle literárního kabaretu přivítají fotografa Pavla Baňku, básníka Václava Hraběte, všestranného Václava Cílka (spisovatele, publicistu, přírodovědce a horníka v jedné osobě), dále také spisovatelku Kateřinu Tučkovou a mnoho dalších.

Těšit se můžete na pořádnou porci zábavy a improvizace, doplněnou hudebním vystoupením kapely Krch-off band.

J. H. Krchovský na MAČi 2011

Vystoupí i kapela Krch-off band., Foto: Zuzana Konvičková, TOPZINE.cz

Křest knihy básníka Ticha Malá kniha Noci (3. prosinec, Praha)

Básník vystupující pod pseudonymem Ticho se poetické tvorbě věnuje již čtvrt století. Na sklonku letošního roku pokřtí svou první sbírku Malá kniha Noci. Jde o výběr básní z různých období autorova života. Cílem jeho tvorby je tzv. living poetry, tedy poezie jako životní program.

Autorské čtení Kateřiny Tučkové (8. prosinec, Brno)

Nenechte si ujít příležitost setkat se a diskutovat s čerstvou vítězkou Ceny Josefa Škvoreckého Kateřinou Tučkovou. Číst bude z  knihy Žítkovské bohyně, která patří k nejprodávanějším knihám letošního roku.

FOTO: Kateřina Tučková

Mladá autorka Kateřina Tučková sklízí na poli české literatury úspěch. Foto: Jan Němec, katerina-tuckova.cz

Knižní Mikuláš s Revolver Revue a hosty (9. prosinec, Praha)

Malí nakladatelé v čele s Revolver Revue vás zvou na předvánoční setkání. Během odpoledne můžete potkat nejrůznější autory, uveďme alespoň Danielu Fischerovou, Marka Šindelku, Radůzu či Petra Borkovce. Připravena bude autogramiáda se všemi zúčastněními, na programu je také divadlo.

Literární šleh s Janem Burianem (11. prosinec, České Budějovice)

Literární nadšenci na jihu Čech se mohou těšit na další autorské čtení v rámci tradičního Literárního šlehu.

Prosincovým hostem bude básník, písničkář a spisovatel Jan Burian, který bude číst z knihy Nežádoucí návraty E. F. Buriana. Ta je věnována památce jeho otce.

Čtěte také: Žítkovské bohyně Kateřiny Tučkové čeká filmová i seriálová podoba

Koncert kapely Umakart (Praha, 13.12.)

Kapela Umakart letos na podzim vydala novou desku s názvem Vlci u dveří, se kterou objíždí Českou republiku. Koncertní šňůru zakončí 13. prosince v Praze. Společně s nimi vystoupí básník Jan Těsnohlídek, který otextoval některé písně z nového alba.

Listování s nakladatelstvím Krigl: prezentace dětských knih (20. prosinec, Praha)

Posezení s nakladatelstvím Krigl pro všechny, které zajímá produkce knih pro děti, nebo také poslední šance nalézt inspiraci na dárek pro ty nejmenší příbuzné.

Vítáni jsou ovšem všichni, kteří si chtějí těsně před Vánocemi užít trochu fantazie a pohádkové atmosféry. Představeny budou mimo jiné knihy Houboví skřítkové, Vyprávění Anežky a Jeníka a Chlupáčovy trampoty.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kam v prosinci za literaturou? Těšit se můžou děti i dospělí