Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Kam v Praze za hudbou: Zajděte na Looptroop Rockers nebo Terrakotu

Vojtěch Koval

Vojtěch Koval

23. 5. 2011

Pomalu se blíží okurková sezóna pražské klubové scény, ovšem kluby mají stále ještě co svým fanouškům nabídnout. V tomto týdnu potěší nejen hip-hopové fandy formace Looptroop Rockers ze Švédska, EuroConnections pak v Akropoli představí portugalské Terrakota z žánru world music.

Foto: Terrakota

Junior z kapely Terrakota, Zdroj: archiv kapely

Veganství a hip-hop? Pro někoho možná trochu zvláštní kombinace, pro lídra formace Looptroop Rockers, který si říká Promoe, je to ale životní styl. Už tohle úterý, 24. května, v pražském Lucerna Music Baru ukážou Looptroop Rockers, proč se už skoro dvacet let drží na špici nejen evropského hip-hopu.

Do Paláce Akropolis v Kubelíkově ulici zavítá ve středu 25. května písničkářka Sophie Hunger. Tuhle mladou švýcarskou autorku si české publikum může pamatovat z akcí před pár lety, kdy předskakovala Eriku Truffazovi na koncertech v Praze a Brně. Svou tvorbou připomíná Björk namíchanou s Nico a Joni Mitchell a trochu i s Alenkou v říši divů.

Palác Akropolis pak představí ve čtvrtek 26. května v rámci série EuroConnections další velice zajímavou evropskou kapelu, tentokrát z Portugalska. Terrakota dokonale zapadá do žánru world music, tvorba téhle lisabonské kapely je pouliční směskou vlivů z Kuby, Brazílie, Afriky i Indie, to všechno propojené v rytmech reggae a ska. Přijďte si poslechnout hudbu takřka bez hranic. O support se postarají Pub Animals z Českého Krumlova.

Držitelé ceny za rockovou desku roku z cen Anděl 2008, kapela První Hoře, pokřtí v sobotu 28. května v klubu Rock Café své nové album Club Silencio. Diváci se vedle doprovodných kapel Dive a Killerpanda mohou těšit na mnoho překvapení a speciálně pro tento koncert i na zcela originální pódiovou show.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kam v Praze za hudbou: Zajděte na Looptroop Rockers nebo Terrakotu