Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Kam v Praze za hudbou? Na metalový Sabaton nebo taneční Transmission 2010

Redakce

Redakce

4. 11. 2010

První listopadový víkend si hudební fanoušci v Praze přijdou na své. Už v sobotu 6. listopadu se v O2 Aréně uskuteční akce Transmission 2010, která snoubí světové trance DJs, světelné, laserové a pyro efekty a videoprojekce. V neděli 7. se dočkají i příznivci metalu, kdy v KC Vltavská vystoupí švédská metalová kapela Sabaton. Podívejte se, jaké další hudební akce se v Praze odehrají od 4. do 10. listopadu!

FOTO: Mexicko-americká kapela TITO & TARANTULA

Tito & Tarantula, Zdroj: archív skupiny

Za vrahem Quentina Tarantina do Rock Café

Tito & Tarantula se proslavili především díky temným písním ve filmech Od soumraku do úsvitu a Desperado  režiséra Roberta Rodrigueze. Kromě hudby ke zmíněným filmům si členové kapely či její frontman, Tito Larriva, ve zmíněných snímcích i zahráli. V Od soumraku do úsvitu si v baru Titty Twister zahráli úpírskou kapelu hrající na lidské končetiny (odtud pochází jejich největší hit – píseň After Dark), v Desperadu pak Tito zastřelil postavu, kterou hraje Quentin Tarantino. Jejich tzv. Tex-Mex-Rock, tj. rocku z pomezí USA a Mexika, bude živě ke slyšení v Rock Café 4. listopadu od 19:00. Vstupné na místě vyjde na 380 korun.

Taneční Transmission 2010 s příběhem Future cities

Transmission letos pokračuje ve vyjetých kolejích. Sedmé pokračování této unikátní halové párty se uskuteční 6. listopadu v O2 areně. A jako vždy má i letošní Transmission svůj příběh. Future cities. Městská budoucnost přivítá takové DJs, jakými jsou Sander van Doorn, Andy Moor, Simon Patterson a v neposlední řadě také rezident celého Transmission, Markus Schulz, který znovu složil hymnu pro letošní Transmission s názvem Future City, na kterou se bude natáčet oficiální videoklip přímo v O2 areně.

FOTO: Sabaton

Sabaton, Zdroj: myspace.com

Sabatoni mají Českou republiku rádi. Jejich zpěvák, Joakim Brodén, je totiž poloviční Čech z matčiny strany. Letos na festivalu Masters of Rock 2010 uvedl publikum v jásot, když odrecitoval dětskou říkanku Kočka leze dírou a prohlásil, že chce ještě jedno pivo. V pražském KC Vltavská (Bubenská 1, Praha 7) budou k vidění od 20:00.  Vstupenky jsou stále ke koupi online za 590 korun zde.

Muzika Erica Sardinase je to pravé blues 21. století!

Jemné a procítěné akustické bluesové skladby s odkazem na nejstarší kořeny delta blues, tvrdá elektrická blues-rocková smršť s rychlostí 200 km/h, kytarový slide za pomoci plné pivní lahve, hořící kytara v rukou do půl těla vysvlečeného tetovaného podivína z USA s vizáží mexického mafiána jménem Eric Sardinas. To je zvláštní směsice charakteristik skvěle pasující na jednoho z nejoriginálnějších muzikantů současnosti, kteří vyznávají bluesové náboženství. Sardinas zahraje od 19:00 v Exitu Chmelnice (Koněvova 219, Praha 3) v úterý 9. listopadu.

Poletíme? pokřtí album

Před necelým půlrokem vydala skupina Poletíme? svoje druhé album Skupina dobře vypadajících mužů a vyrazila na turné k albu na kterém odehrála přes pětadvacet klubových a festivalových koncertů. Originální banjo punk folk rockový sound kapely společně s vtipnými texty je ideální kombinace, která bandu Poletíme? vysloužila velmi rychle pověst jedné z nejlepších koncertních kapel. Křest CD proběhne 9. listopadu v Divadle Dobeška (Jasná I. 1181/6 147 00 Praha 4 ) od 20:00. Kmotry alba se stanou herci divadla SKLEP David Vávra a Fero Burda. Není vyloučeno i několik překvapení, Poletíme? a Divadlo Sklep již spolu několikrát předvedli na podiu par improvizací. Koncert začíná v 20:00.

FOTO: Negative FaceNa exkluzivně jediný a poslední samostatný koncert formace Negative Face, oslavu 15 let existence kapely a křest Andělem oceněného alba The Garden of Wishes, by neměli zapomenout fanoušci dorazit ve středu 10. listopadu na Smíchov do Futurum Music Baru (Zborovská 82/7, Praha5). Jako gratulant se na pódiu ukáže i Honza Homola, který pse předvede i se svým veselým akustickým setem známým pod názvem HOMOLA TOBOLA.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kam v Praze za hudbou? Na metalový Sabaton nebo taneční Transmission 2010