Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Kam v Praze? Třeba na vánoční večírek s Petrou Soukupovou a Jáchymem Topolem

Redakce

Redakce

19. 12. 2010

FOTO: Petra SoukupováZbývá jen pár dní do Štědrého dne a pokud si chcete odpočinout od vánočního shonu, nabízíme pár dobrý tipů, kam za literaturou. Tento týden si můžete vybrat mezi večírkem s Jáchymem Topolem, jazzem protkaným literárním čtením či Karlem Hynkem Máchou.

FOTO: Petra Soukupová

Petra Soukupová, Zdroj: freshfilmfest.cz

Vánoční večírek s držitelkou ceny Magnesia Litera 2010 Petrou Soukupovou, Janou Šrámkovou či Jáchymem Topolem. Tato jména zaručují výjimečný literární večer. A jak jinak než s vánoční tématikou. Čtení vánočních povídek s vánočními povídkáři se bude se konat 21. prosince od 18:30 Café fra (Šafaříkova, Praha 2). Večer nese poněkud melancholický název Smutné, ale moc hezké.

Jazz, literatura a Vánoce

Hudebně-literární pořad s názvem Není mi zima, není mi zima se bude konat na v Sále Boženy Němcové na Strahovském nádvoří v pondělí 20.prosince v 17:00. Spojení jazz a literatura slibuje zajímavý zážitek. Můžete se těšit na koncert  Harmcore Jazzbandu Gymnázia Jana Keplera pod vedením V. Harmáčka. Čtení z Jazzových inspirací J. Škvoreckého a L. Dorůžky. Večer zahájí Johny Capler Orchestra a pěvecký sbor GJK.

Poslední pozvánka tohoto týdne se týká klasika. V ústřední knihovně Praha  Oddělení vzácných tisků je instalována výstava o Karlu Hynku Máchovi. Můžete se zde na vlastní oči prohlédnout 1.vydání Máje a cenná vydání knih spjatých s jeho tvorbou a životem. Výstava bude k vidění až do 15.ledna 2011.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kam v Praze? Třeba na vánoční večírek s Petrou Soukupovou a Jáchymem Topolem