Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Kam v Praze: S běžkami na Strahov

Samcová Jana

Samcová Jana

6. 1. 2010

běžkyMagistrát hl. m. Prahy spolu s Městskou částí Prahy 6 a pořadateli pražské části letošního závodu Tour de Ski učinili vůči Pražanům solidární gesto. Běžkařská trať na Strahově, na níž ještě v pondělí závodili nejlepší běžkaři světa, bude k dispozici zdarma veřejnosti, dokud neroztaje sníh.

Ilustrační foto, Zdroj: oberstdorf.de

Ilustrační foto, Zdroj: oberstdorf.de

Sníh měl být dle původního plánu převezen do Riegrových sadů. Vedení Prahy 6 a Hlavního města Prahy rozhodlo, že sníh zůstane pro veřejnost zachován na současném místě. „Areál, který má 700 metrů, bude oplocený a pravidelně upravovaný, takže by si každý milovník běžkařského sportu mohl přijít na své. Považujeme to za mimořádnou příležitost, jak rozšířit pro veřejnost možnost zimního sportovního vyžití v Praze 6,“ řekl radní Prahy 6 Jan Záruba. Náklady na provoz si oba pořadatelé, Městská část Praha 6 a Magistrát hl. m. Prahy, rozdělí rovným dílem.  

Možnost nazout v Praze běžky se pro pražské obyvatele neotevírá poprvé. V roce 2008 byla běžkařská trať vybudována v parku Stromovka, kam byl sníh převezen ze sousedního Výstaviště po soutěži Pražská lyže. Stejně tak v roce 2007 organizátoři odváželi sníh z Hradčanského náměstí do Dolního Sedlce v Praze 6.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kam v Praze: S běžkami na Strahov