Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Kam v Praze na výlet? Za čokoládou!

Redakce

Redakce

10. 2. 2010

cokoladaV tomto nehostinném počasí se většině z nás nechce na delší procházky, proto bych vám jednu doporučila klasickou. Můžete jít na Pražský hrad, projít Nerudovou ulicí ke Karlovu mostu a od něj uličkami až na Staroměstské náměstí.  Pokud tedy vyrazíte do pražského ruchu, určitě se zatoulejte až do Týnské ulice, kde se nachází Čokoládový dům.

Zdroj: mtv3.fi

Zdroj: mtv3.fi

Čokoládový dům je prvním muzeem čokolády v České republice. V muzeu se seznámíte s 3000 let starou historií čokolády. Také se dovíte při jakých mystických obřadech využívali nápoje a pochutiny Majové a Aztékové. Samozřejmě se v muzeu dostanete i do současnosti a seznámíte se s postupem výroby čokolády dnes. Umění výroby čokolády vám předvede několik šikovných kuchařů, kteří během pár minut dokáží vykouzlit pralinky nejen dobré na chuť, ale i krásné na pohled.

Pokud jste příznivcem umění, určitě budete překvapeni, kolik věcí lze z čokolády vyrobit. V muzeu čokolády můžete zhlédnout i výstavu obrazů. Obrazy jsou malované bílou, hořkou, mléčnou a barevnou čokoládou. Autorem obrazů je Vladimír Čech, který je profesorem výtvarného umění.

Vyrobte si vlastní čokoládu

Muzeum nabízí různé akce ať už pro děti, nebo dospělé. Největší akcí jsou takzvané Čokoládové párty, kdy muzeum a přilehlá restaurace sestaví čokoládové menu v souladu s workshopy. Návštěvníci tak mají možnost vyzkoušet si výrobu vlastních čokoládových výrobků, či dokonce zmiňovaných obrazů. V celém čokoládovém domě probíhají lekce figurativní kresby. Jedná se o deset lekcí, kdy každá z nich trvá tři hodiny. Cena celého kurzu je 3 500 korun.

Pro toho, kdo nechce ztrácet čas v muzeu je otevřený čokoládový bar. V čokoládovém fast foodu si můžete vybrat z nabídky domácích vaflí s vámi zvoleným ovocem, šlehačkou a čokoládovou polevou, dále pak mléčné koktejly, čokoládové pivo, či více jak 20 druhů horké čokolády. V baru nechybí ani dětský koutek, kam mohou rodiče odložit své ratolesti a vychutnávat si sladké pokušení.

Oslavte zde svátek zamilovaných

S blížícím se svátkem Svatého Valentýna připravilo celé muzeum valentýnskou akci neboli Romantický workshop pro dva. Každý z párů dostane plastovou formičku, kterou v zápětí použije na výrobu vlastní čokolády. Vstup na celou akci je 450 korun.

Muzeum čokolády sídlí v Týnské ulici číslo 10. Otevřeno mají každý den kromě pondělí od dvanácté hodiny do osmnácté hodiny. Vstupné je pro dospělé 150 korun, pro děti od 3 do 6 let 25 korun, pro děti od 6 do 15 let, studenty a seniory je vstup za 90 korun. Lze uplatit i skupinovou (více jak 15 osob ve skupině) nebo rodinnou slevu. Muzeum pořádá i speciální prohlídky pro školy.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kam v Praze na výlet? Za čokoládou!