Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Kam v dubnu za literaturou? Do Prahy přijede Orhan Pamuk

Tereza Andělová

Tereza Andělová

1. 4. 2013

Máme tady duben a s ním nové literární akce. Vybírat můžete z řady autorských čtení, těšit se můžete na festival Literární jaro Zlín a třešničkou na dortu bude Festival spisovatelů Praha s Orhanem Pamukem.

FOTO: Spisovatel Jiří Hájíček, autor románu Rybí krev.

Těšit se můžete i na spisovatele Jiřího Hájíčka, autora románu Rybí krev. Zdroj: www.hajicek.info

Autorské čtení Jiřího Hájíčka z románu Rybí krev (3. dubna 2013, Praha)

Jiří Hájíček, autor románu Selské baroko a držitel ocenění Magnesia Litera za prózu pro rok 2006, bude číst ze své nejnovější knihy Rybí krev. Ta vyšla v loňském roce a vzbudila velkou pozornost mezi čtenáři i kritiky, což potvrdila i její nominace na letošní Magnesii Literu. Akce se uskuteční v Knihovně Václava Havla od 19. hodin.

Křest Psího vína číslo 63 (4. dubna 2013, Praha)

Čtenáři Psího vína se dočkají už 63. čísla časopisu. Křest se bude konat za účasti současného polského básníka Szczepana Kopyta, z jehož básní se bude také předčítat. Kopyta vystoupí i se svojí hudební formací Kopyt/Kowalski.

23. ročník Festivalu spisovatelů Praha (14. – 18. dubna 2013, Praha)

Letošní ročník Festivalu spisovatelů Praha se ponese v duchu tématu Zrození národů. Nabízí řadu autorských čtení či moderované diskuze. Hvězdou festivalu bude známý turecký spisovatel Orhan Pamuk, nositel Nobelovy ceny za literaturu pro rok 2006. Jeho vystoupení bude tlumočeno do češtiny.

FOTO: Yasmina Khadra, alžírský spisovatel.

Hostem Festivalu spisovatelů bude mezi jinými i alžírský spisovatel Yasmina Khadra. Zdroj: www.pwf.cz

Mezi dalšími účastníky budou neméně zajímavé osobnosti, například alžírský prozaik Yasmina Khadra či americká historička Mary Heimann. Z českých spisovatelů se můžete těšit na Vladimíra Körnera.

Literární jaro Zlín 2013 (8. dubna 2013, Zlín)

Zlínský festival Literární jaro nabízí různorodý program, který se skládá z autorských čtení, besed se spisovateli a prezentací nově vydaných titulů. Mezi účastníky je například básnířka a prozaička Sylva Fischerová, literární kritik Vladimír Karfík a spisovatel a scenárista Jiří Stránský. Program doplní workshopy a soutěže.

Setkání se spisovatelem Michalem Ajvazem (11. dubna 2013, Praha)

Čtenáře a čtenářky Michala Ajvaze jistě potěší setkání s tímto autorem v prostorách pražského Klementina. Právě Klementinum se v Ajvazových knihách stává magickým místem plným zázraků. Diváci se tak mohou těšit na jedinečnou atmosféru, kdy se fiktivní svět setká se svojí reálnou předlohou.

Čapek na provázku v Divadle Archa (19. – 23. dubna 2013, Praha)

Máte rádi tvorbu bratří Čapků? Pak byste neměli propásnout sérii divadelních inscenací děl Karla Čapka v podání Divadla Husa na provázku, které nabídne pražské Divadlo Archa. Na programu nechybí Dášeňka aneb psí kusy, Ze života hmyzu či Hordubal. Divadelní program bude doplněn výstavou obrazů Josefa Čapka.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kam v dubnu za literaturou? Do Prahy přijede Orhan Pamuk