Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Kam v Česku na brusle? Máme 10 tipů na nejlepší místa pro zimní bruslení

Kristýna Motlová

Kristýna Motlová

19. 2. 2012

Nabídka míst k bruslení je v České republice bohatá, letos si můžete dokonce zajezdit na trati o rekordní délce 38 kilometrů. Redakce TOPZINE.cz vybrala i další zajímavá místa, kde si skvěle zabruslíte.

FOTO: Bruslení - Máchovo jezero

Bruslení v přírodě může být opravdu kouzelné, Zdroj: hotelport.cz

Bruslení je jednou z častých zimních radovánek. Zajezdit si můžete na přírodním ledě – na zamrzlých rybnících, řekách i přehradách. Druhou možností je vyrazit na brusle pod střechu. Nemá to sice takové kouzlo, zato máte jistotu, že se pod vámi neprolomí led. Ať už upřednostňujete kteroukoliv variantu, v našem výčtu si přijdete na své.

Veřejné hřiště Na Františku (Praha)

FOTO: Brusleni - Praha Na Frantisku

Zdroj: hristenafrantisku.cz

Ani v centru Prahy není problém najít místo k bruslení za rozumnou cenu. Jedním z nich je například sportovní areál Na Františku, kde si na venkovním kluzišti můžete zabruslit každý den. Ve všední dny zde navíc mohou děti do čtrnácti let bruslit zadarmo až do 15:45. Využít zde samozřejmě můžete i půjčovnu a broušení bruslí.

Vstupné 50 Kč, snížené 30 Kč.

Zimní stadion Ostrava – Poruba (Moravskoslezský kraj)

Ostravský zimní stadion má pro své návštěvníky pestrou nabídku aktivit. Nejmenší návštěvníky a jejich rodiče jistě potěší aktivita Učíme se bruslit, starší se zase mohou pobavit na Diskotéce na ledě, která se zde koná každý pátek.

Vstupné 30 – 80 Kč podle velikosti haly a programu.

Bruslařská dráha na Lipně (Jihočeský kraj)

FOTO: Brusleni - Lipno

Foto: Linda Burdová, lipnoservis.cz

Na Lipně se v letošní zimní sezoně poprvé podařilo propojit obě tamější dráhy (Hornoplánskou a Lipenskou) a na zamrzlé vodní nádrži vznikla nejdelší bruslařská dráha na světě. Trasa je téměř 38 km dlouhá, 8 metrů široká a lemuje ji několik ledových barů. V Lipně nad Vltavou si navíc můžete zapůjčit brusle.

Vstupné zdarma.

Kluziště v centru Olomouce (Olomoucký kraj)

Kompromis mezi bruslením v přírodě a ve sportovní hale najdete mimo jiné v Olomouci. Zde se část Dolního náměstí v centru města proměnila ve veřejné kluziště. Bruslit se zde bude až do konce února a konají se tu i speciální akce jako karneval nebo ukázky krasobruslení.

Vstupné zdarma.

Brněnská přehrada (Jihomoravský kraj)

FOTO: Brusleni - Brnenska prehrada

Foto: R. Juránek, brnenskaprehrada.cz

Každou zimu se zamrzlá vodní plocha u hradu Veveří stává vyhledávaným místem nejen bruslařů, ale i běžců na lyžích. Na stránkách přehrady najdete aktualizované informace o stavu ledu, které se vyplatí sledovat a v případě špatných podmínek raději zůstat doma.

Vstupné zdarma.

Kooperativa aréna v Plzni (Plzeňský kraj)

Plzeňský zimní stadion nabízí veřejné bruslení téměř každý den. Nechybí zde samozřejmě služby jako broušení bruslí či občerstvení, specialitou je kurz krasobruslení, kde se může široká veřejnost naučit základy tohoto sportu.

Vstupné 30 Kč, snížené 20 Kč.

Zamrzlé Máchovo jezero (Liberecký kraj)

FOTO: Brusleni - Machovo jezero

Zdroj: hotelport.cz

Až poznáte na vlastní brusle krásu zamrzlé plochy Máchova jezera o velikosti 280 hektarů, pochopíte kouzlo bruslení v přírodě a už nebudete chtít jinak. Na místě si můžete zapůjčit brusle a vyrazit na kluziště nebo si klidně zahrát hokej. Zahřát se později můžete v nedaleké restauraci.

Vstupné zdarma.

Zimní stadion Kladno (Středočeský kraj)

V Kladně na vás především dýchne historie, jedná se totiž o jeden z nejstarších stadionů v České republice. Navíc se s tímto místem pojí začátky hvězdné kariéry mnoha hokejistů v čele s Jaromírem Jágrem.

Vstupné 40 Kč, snížené 20 Kč.

Veřejné kluziště Štvanice (Praha)

FOTO: Brusleni - Praha Stvanice

Zdroj: novastvanice.cz

Po zbourání zimního stadionu bylo na pražské Štvanici otevřeno venkovní ledové kluziště. Na ploše 15 x 30 metrů si můžete zabruslit každý den až do poloviny března (v případě dobrých klimatických podmínek i déle). Děti do tří let zde bruslí zdarma, starší děti do deseti let mají volný vstup od pondělí do pátku do 15 hodin.

Vstupné 50 Kč, snížené 30 Kč.

Orlická přehrada (Jihočeský kraj)

I největší vodní nádrž v České republice nabízí plochu pro lední bruslení. Důležité však je hlídat si informace o současném stavu ledu, webové stránky přehrady na případné nebezpečí vždy upozorňují.

Vstupné zdarma.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kam v Česku na brusle? Máme 10 tipů na nejlepší místa pro zimní bruslení