Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Kam o víkendu: Polabí láká na postřižinské pivo a parní expres

Redakce

Redakce

26. 5. 2011

Z  nymburského nádraží vyjede historická vlaková souprava. Užijte si víkend plný páry, dobré nálady a postřižinského piva!

FOTO: Postřižinský expres

Postřižinský expres, Zdroj: Pivovar Nymburk

Pro milovníky parních vlaků a pivního moku je na poslední květnovou sobotu, 28. května, nachystaná od 8:30 okružní jízda historickým vlakem, kterou organizuje Nymburský pivovar. Ten bude zajišťovat také občerstvení na palubě. Pro abstinenty a mládež budou v nabídce nealkoholické nápoje. I milovníci dobrého jídla si přijdou na své, ve vlaku bude připraveno teplé jídlo.

Nuda na cestách? Neexistuje!

Postřižinský expres vyjede na svou trasu tento rok již po šesté. Během cesty bude cestující bavit živou hudbou skupina Třehusk, která hraje převážně staropražské a lidové písničky, jak dělané pro rozmarné výletování parním vlakem.

Pojede se trasou z Nymburka přes Lysou nad Labem, Všetaty a Mělník, kde je plánovaná dvouhodinová přestávka, kterou můžete využít například k prohlídce místních katakomb či zámku nebo si prohlédnout okolí z kostelní věže.

Foto: Kapela Třehusk

Kapela Třehusk bude bavit cestující Postřižinského expresu

Po zastávce v Mělníku se bude pokračovat přes Mšeno, Katusice a Mladou Boleslav zpět do Nymburka. Plánovaný příjezd je v 17:20 opět na nymburské hlavní nádraží.

Jízdenky je možné zakoupit v předprodeji na  pokladně nymburského nádraží nebo přímo v pivovaru Nymbrurk.

Postřižinský expres

Cena jízdného: dospělí  200 korun, děti mezi 6 a 15 lety 100 korun, děti do šesti let bez placení
Kdy: sobota, 28. května, 8:30
Kde: Nymburk

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kam o víkendu: Polabí láká na postřižinské pivo a parní expres