Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Kam o víkendu: Dny japonské kultury v Zoo Plzeň a botanické zahradě

Tomáš Miška

Tomáš Miška

13. 5. 2011

Dny japonské kultury se konají o víkendu 14. a 15. května v plzeňské zoologické a botanické zahradě. Je nachystán bohatý program, přibližující veřejnosti japonskou kulturu a zvyky.

FOTO: Květy japonské třešně symbolizují příchod jara

Květy japonské třešně symbolizují příchod jara, Zdroj: sxc.hu

V sobotu a v neděli, 14. a 15. května, vždy od 10 hodin vypukne v plzeňské zoologické a botanické zahradě další ročník povedené akce nazvané Dny japonské kultury.

Víkend ve znamení japonské civilizace

Až do pozdních odpoledních hodin můžete zažít nefalšované japonské dobrodružství prostřednictvím ukázek netradičního umění Země vycházejícího slunce. Víkend ve znamení japonské civilizace, jako každý rok, dokumentuje historii japonsko-českých přátelských vztahů. Již po staletí navštěvují nadšení Japonci zámek Horšovský Týn a Poběžovice v západních Čechách.

O věrohodné ukázky z prostředí jmenované kultury se postarají členové Česko-japonské společnosti Praha.

Na co se můžete těšit o plzeňském víkendu?

  • Ochutnávka specialit japonské kuchyně
  • Ukázka ikebany, umění aranžování květin
  • Kaligrafie a skládání origami
  • Výstava bonsají a výroba keramiky zvané raku
  • Ukázka japonských bojových umění, šermu a lukostřelby
  • Oblíbená desková hra GO a její pravidla

Tep v těle vám rozproudí rytmy východních bubnů v podání skupiny Wadaiko josa-josa. Příjemné chvíle můžete strávit s tradičním japonským čajem místo obligátního piva a naslouchat genialitě této diametrálně odlišné kultury. Celým víkendem vás doprovodí moderátor Jaroslav Kopejtko.

FOTO: Zručnost, jednoduchost a krása jsou ztělesněním origami

Zručnost, jednoduchost a krása jsou ztělesněním origami

Při příležitosti oslav se zakládá sbírka na obnovu zemětřesením postižených oblastí Japonska. Každý návštěvník bude mít možnost přispět libovolnou částkou na obnovu tvrdě zkoušené civilizace.

Základní škola a Odborná škola v Horšovském Týně se podílí na organizaci akce již od zrodu myšlenky v roce 2004 a žáci si připravili na víkend výstavu svých prací s názvem Země sakur – Japonsko. Sakura je název pro japonskou třešeň, jejíž květy se bedlivě sledují při japonském svátku Hanami.

Přijďte ochutnat pouťové dobroty do venkovského prostředí

Navíc je pro návštěvníky Zoologické a botanické zahrady města Plzně přichystán návrat do venkovského prostředí konce 19. století. V sobotu 14. května se v areálu zahrad koná II. vinická pouť, akce v rámci Českého roku na vsi. V zemědělském skanzenu Lüftnerka je připraven bohatý program. V odpoledních hodinách zažijete pravý folklor v podání cimbálové muziky.

K poslechu a dobré zábavě zahraje Cimbálová muzika Friška z Kyjova, Čečinka z Bratislavy a Dudácká muzika Sluníčko z Rokycan.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kam o víkendu: Dny japonské kultury v Zoo Plzeň a botanické zahradě