Menu
TOPZINE.cz
Studium VŠ

Kam na vysokou školu? Studujte tam, kde to má smysl

Ať už jste student posledního ročníku střední školy, nebo se řadíte mezi letité zaměstnance, kteří by se ale rádi posunuli ve svém životě zase o kus dál a zvažují studium vysoké školy, je právě teď ta nejvhodnější doba hledat tu správnou. Jaké jsou možnosti?

Veřejná, nebo soukromá vysoká škola?

Nejčastějším otazníkem bývá, zda si podat přihlášku na veřejnou, nebo raději na soukromou školu. Dnes už naštěstí odpadá hluboce zakořeněná myšlenka, že soukromá škola je jen pro ty, kteří si chtějí koupit titul a veřejnou vysokou školu by nezvládli. Tak tomu opravdu není. Výhodou veřejné školy je zejména to, že je zdarma, ale hlásí se na ni také velké množství uchazečů a prostor na individuálně zaměřenou výuku – a zejména praxi – pak mají velmi omezený. A právě tyto dvě oblasti jsou zase nespornou výhodou soukromých vysokých škol – ty nabízejí studentům možnost skutečně porozumět dané problematice, moderním trendům a technologiím a reálně je použít, jak to dokazuje třeba Panevropská univerzita.

Panevropská univerzita navazuje na více než 21letou tradici

Školou, která má studentům opravdu co nabídnout je Panevropská univerzita, která vznikla spojením vysokých škol s více než 21letou tradicí. Ta nabízí přes 20 studijních programů, které již za dobu její existence absolvovalo přes 20 tisíc absolventů. Jedná se o profesní univerzitu, která je zaměřena na propojení odborných znalostí s praxí a přizpůsobuje své studijní programy očekávané budoucí poptávce na trhu práce. Studovat zde tak můžete nejen oblíbený program Cestovní ruch a turismus či Řízení lidských zdrojů, ale také speciální programy, jako je Provoz a řízení letecké dopravy, kde si můžete vybrat specializaci na Bezpilotní systémy – drony. Panevropská univerzita vám tak dá možnost studovat takové programy, které mají nejen široké uplatnění, ale zároveň vám poskytnou již při samotném programu dostatek praxe pro budoucí uchycení se na trhu práce. Studovat můžete v bakalářském, magisterském i doktorském studiu a rozhodně se nemusíte obávat toho, že byste si titul koupili. Bez vašeho přičinění a prokázaných skvělých znalostí ho rozhodně nezískáte.

Pokud tedy zvažuje, že by studium na soukromé vysoké škole mohlo být vaší volbou, rozhodně prozkoumejte i nabídku fakult Panevropské univerzity, nezklame vás.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kam na vysokou školu? Studujte tam, kde to má smysl