Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Kam na víkend: Zámek v Hořovicích, divadlo v Mnichově Hradišti, večerní prohlídky na Konopišti

Tomáš Miška

Tomáš Miška

24. 5. 2011

Navštivte zámecké divadlo v Mnichově Hradišti či pokoje služebnictva na zámku v Hořovicích. Poznejte magickou noc na Konopišti nebo karlštejnské výstavy.

FOTO: Netradiční jeviště divadla na zámku v Mnichově Hradišti

Netradiční jeviště divadla na zámku v Mnichově Hradišti, Zdroj: npu.cz

Hrady a zámky ve středních Čechách otevírají své brány. Topzine.cz pro vás připravil nabídku aktuálních akcí na hradech a zámcích spravovaných středočeským pracovištěm Národního památkového ústavu.

Zákulisí zámeckého divadla v Mnichově Hradišti

Na zámku v Mnichově Hradišti začíná pravidelná prohlídka s názvem Zákulisí a jevištní technika zámeckého divadla. Každou sobotu v 10:30 je možné nahlédnout do prostor originálního jeviště a mechaniky zámeckého divadla.

Netradiční prohlídky s odborným výkladem budou trvat od května do září.

Pro mládež školou povinnou je připraveno nespočet možností zúčastnit se Školního výletu za pověstmi Českého ráje. Bohatý program zahrnuje pohádkovou prohlídku zámku a divadelní představení. Návštěva divadelní dílny nabízí možnost výroby vlastní loutky pod odborným dohledem členů Divadla ŠUS.

Na nezapomenutelné pohádkové výlety můžete vyrazit první dva týdny v červnu.

Hořovické pokoje zámeckého služebnictva

Na zámku v Hořovicích se stalo již milou tradicí, že pracovníci zámku připravují pro návštěvníky každou sezónu nějaké novinky. Od letošního května jsou v přízemí jižního křídla zámku nově zařízené pokoje zámeckého služebnictva. Prostory jsou součástí I. prohlídkového okruhu.

FOTO: Unikátní prostory zámku Hořovice

Unikátní prostory zámku Hořovice

Zámek v Hořovicích představuje:

  • byt zámeckého šoféra
  • pokoj kuchařky
  • kancelář správce zámku

Veškeré vybavení a expozice odráží éru posledních majitelů zámku, hrabat Schaumburgů. Celkový dojem ze života služebnictva doplní nostalgicky laděná kavárna.

Karlštejn a Konopiště nezůstanou pozadu

První z mnoha večerních prohlídek na zámku Konopiště můžete zažít 25. května po západu slunce. Společníky na temné cestě krásným zámkem vám budou dělat historické osobnosti. Kouzelnou atmosféru zámku umocní o den později návštěva výtvarnice a spisovatelky Vítězslavy Klimtové.

Hrad Karlštejn překvapí pořádanými výstavami. V otevřených arkádách Císařského paláce je připravena expozice o výrobě kopií české Svatováclavské a říšské Císařské koruny. Další na plánu v tomto měsíci je výstava květin.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kam na víkend: Zámek v Hořovicích, divadlo v Mnichově Hradišti, večerní prohlídky na Konopišti