Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Kam na pivo v Brně? Zkuste Dalešický pivovarský restaurant Zelená kočka!

Eva Mácová

Eva Mácová

3. 6. 2010

Koneckonců do tohohle štamgasty vyhlášeného podniku nemusíte chodit jenom na pivo, ač k tomu sám název přímo vybízí…

Vstup do restaurant Zelená Kočka, Foto: Eva Mácová, Topzine.cz

Pivovarský restaurant se nachází jen pár kroků od pověstné brněnské ulice České. Čím že je tak proslulá? No, krom pravdivého vtipkování na téma koho jsem zase potkal na České, celoročního okýnka s pizzou a letního automatu s točenou zmrzlinou, se zde na čáře dávají srazy, než zábavychtiví vyrazí do města.

Strategické posazení? Chyba lávky!

Logicky tedy velká většina kolegů právě odtud vychází hledat místo, kam se takzvaně upíchnout. Díky této skutečnosti mě trochu udivilo, že v Zelené kočce bylo poloprázdno. Možná to bylo odpolední hodinou, kdy studenti studují a pracující pracují.

Zelená kočka, Foto: Eva Mácová, Topzine.cz

O to méně chápu snahu slečny servírky přesazovat dva lidi od stolu pro x osob. Všude místa dost. Prý to tam ale budeme mít pohodlnější. Ano. Děkuji. Místo mého strategicky vybraného útočiště jsem si tedy na důrazné poradění přesedla, načež přišli další hosté, kteří mi celý zbytek mého pobytu zde zírali do pusy. Příjemné. A co stůl, od kterého jsme byli s dobrým úmyslem vyhnáni? Zel samozřejmě prázdnotou.

Nevím, jestli dotyčné končila směna, nebo se odmítla vrátit na místo činu, další várka personálu byla ale už o poznání přívětivější. Snad špatný den. Doufejme.

Vzhledem k tomu, že Kočce nemůžu nic jiného vytknout, jedná se tedy o doporučeníhodný podnik. Na záchody musí člověk sice jít trochu s předstihem, aby to vůbec stihl, jsou totiž ve sklepních prostorech, ale za odměnu na něj nečeká obvyklý standardní svinčík. Což je vzhledem ke stylovému hospodskému designu restaurace příjemné překvapení.

Dalešický pivovarský restaurant, Foto: Eva Mácová, Topzine.cz

Obědový salát – dojíst, či nedojíst?!

Vlastně je tu ještě jedna věc. Kuchař. Objednala jsem si obědový salát a celou dobu jsem ho proklínala. A nejen to, ještě asi tři hodiny poté. Dorazil mi totiž naprosto famozní megatalíř přesně podle mé chuti, což se mi vůbec často nestává, a já nemohla odolat… Zapečená bagetka s bylinkovým máslem v ceně byla už jen slastnou třešničkou na dortu.

Můj doprovod na tom ostatně nebyl o nic lépe. Penne po provensálsku zapečené parmezánem by stejně jako salát mohly být vydávány za jídlo pro dva a ještě třetí by se pohodlně najedl.

Pokud tedy váháte, kam ve městě zajít na pivo a něco k snědku, zkuste si omrknout Kočku. V létě si navíc můžete zarelaxovat přímo venku na zahrádce.

Obědový salát, Foto: Eva Mácová, Topzine.cz

www.zelenakocka.cz/dpr

ADRESA:
Zelená kočka – Dalešický pivovarský restaurant
Solniční 8
Brno
OTEVÍRACÍ DOBA:
Po-So: 11 – 24
Ne: 12 – 22
BEZBARIÉROVÝ PŘÍSTUP:
Ano
NEKUŘÁCKÁ ČÁST:
Ano
TIP NA JÍDLO A PITÍ:
Míchaný zeleninový salát se šunkou, sýrem a vejcem (+ bageta zapečená bylinkovým máslem) 135,-
Točené pivo Dalešice 20-38,- Kč
HODNOCENÍ:
Jídlo: 5***** Obsluha: 4**** Atmosféra: 3***

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kam na pivo v Brně? Zkuste Dalešický pivovarský restaurant Zelená kočka!