Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Kam na Moravě na výlet o Velikonocích: Navštivte jarmarky v duchu staročeské tradice

Eva Chytková

Eva Chytková

6. 4. 2012

FOTO: skanzenJako každoročně můžete v době Velikonoc navštívit obvyklé jarmarky a trhy v moravských městech a skanzenech. Letos, tak jako v posledních letech, se vše koná v tradičním duchu staročeských Velikonoc.

FOTO: Velikonoce v Brně

Velikonoční slavnosti v Brně se každoročně konají na náměstí Svobody. Foto: Eva Chytková, Topzine.cz

Brno si letos přichystalo Řemeslné a velikonoční trhy s doprovodným programem. I přesto, že se nachází v samém srdci města, na chvíli si buou příchozí připadat jako na starém tradičním venkově. Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení folklorních souborů, cimbálovou muziku, vyprávění velikonoční pohádky, velikonoční dílny nebo na seznámení o historii a tradicích Velikonoc.

Zoologická zahrada v Brně přivítá nové přírůstky

Velikonoční jarmark bude celé tři sváteční dny i v Zoo Brno. Pořadatelé pojali celou akci jako otvírání a vítání jara. Návštěvníci budou moci zhlédnout tzv. dětskou zoo s představováním nových přírůstků zoologické zahrady.

Velikonoční jarmarky jsou také v Mikulově a Znojmě

Pozadu nezůstanou ani další jihomoravská města. Velikonoční jarmark si připravilo město Znojmo. Trhy ve stylu lidové tradice proběhnou v historickém jádru města na Masarykově náměstí.

FOTO: velikonocni jarmark

Tradiční velikonoční jarmarky nabízejí většinou ručně zhotovované výrobky. Foto: Eva Chytková, Topzine.cz

Podobně laděnou akci můžete čekat i v Mikulově, kde se vítání jara uskuteční s doprovodných programem a vystoupením rockových kapel. Součástí akce budou i řemeslné dílny v zámeckém parku nebo v mikulovském sklepení.

Muzea v přírodě ukazují Velikonoce našich babiček

Už tradičně se v roce 2012 konají i Velikonoce na Veselém kopci. Soubor lidových staveb Vysočina letos oslavuje čtyřicátou návštěvnickou sezónu. Oslavy spojili s příchodem jara. Od Bílé soboty po Červené pondělí budou mít návštěvníci možnost prohlédnout si vyzdobené expozice připomínající velikonoční obyčeje. Lidoví výrobci budou také předvádět tradiční zdobení kraslic, pletení pomlázek apod.

Muzeum v přírodě Rožnov pod Radhoštěm předvede v následujících dnech program Velikonoce na Valašsku. V Dřevěném městečku se bude také konat velikonoční jarmark s řemeslnými ukázkami a muzikou.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kam na Moravě na výlet o Velikonocích: Navštivte jarmarky v duchu staročeské tradice