Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Kam dnes v Praze? Na věže

Redakce

Redakce

26. 2. 2010

Karlův mostJedno arabské rčení říká, že nejkrásnější pohled na svět je z hřbetu koně. Já bych ho dnes trochu pozměnila: Nejkrásnější pohled na Prahu je z pražských věží.

"Karlův most. Zdroj: Lenka Nádějová"

Karlův most. Zdroj: Lenka Nádějová

Petřínská rozhledna, Staroměstská mostecká věž, Malostranská mostecká věž, Prašná brána a v neposlední řadě věž chrámu sv. Mikuláše na Malé Straně. Všechny tyto a ostatní věže dodávají Praze jedinečné kouzlo a jsou její neodmyslitelnou součástí. Největší z těchto věží je ta v chrámu sv. Mikuláše, sahá až do výšky 74 metrů. Druhou nejvyšší je Prašná brána se svými 65 metry. Jen o pět metrů menší je Petřínská rozhledna. Samozřejmě největší věží v Praze a v České republice je moderní Žižkovský televizní vysílač, který se začal stavět v devadesátých letech minulého století. Žižkovská věž sahá do výšky 475 metrů nad mořem.

Probíhající výstavy a akce na věžích

Zpět ke starším věžím. V současné době probíhají na věžích speciální noční prohlídky. Noční prohlídky jsou vždy s kvalifikovaným průvodcem, vždy v pátek od desáté hodiny večerní. Ceny na věžích jsou stejné jako při denním provozu. Jedinou podmínkou je utvoření skupiny o přibližně třiceti lidech.

Další akcí je plavba na parníku s prohlídkou věží. Těm náročnějším doporučuji návštěvu dvou věží spojenou s tříhodinovou plavbou parníkem a romantickou večeří. Začátky plavby jsou od devatenácté hodiny a ceny se pohybují od 230 korun do 995 korun. Ve věži v chrámu sv. Mikuláše probíhá expozice Pražské zvony. V Prašné bráně je nová výstava o Husitech a v Malostranské mostecké věži expozice Na mostě o mostě.

Nejbližší akce

V sobotu 27. února 2010 se koná zabijačka na Petřínské rozhledně. Vše proběhne pod záštitou zábavného odpoledne s rádiem Expres. Pro dospělé i děti s možností vstupu na Petřínskou rozhledu zdarma. V programu budou zahrnuty i soutěže o ceny. Samozřejmě můžete ochutnat zabijačkové pochoutky, jejichž vůně se bude linout k ostatním věžím stověžaté Prahy.

Související články:

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kam dnes v Praze? Na věže