Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Kalendář Redken On The Edge – Rozhovor s kadeřníkem Robertem Starým

Vladimíra Pochylá

Vladimíra Pochylá

16. 12. 2010

FOTO: Kadeřník: Robert StarýPřinášíme první ze série rozhovorů s kadeřnickými mistry, kteří pro Redken nafotili prestižní kalendář On the Edge na rok 2011. Prvním z mistrů je Robert Starý, jedinečný kreativec, inspirující osobnost a jedna z nejvýraznějších postav kadeřnického trhu v České republice.

FOTO: Kadeřník Robert Starý

Kadeřník Robert Starý

Robert Starý se pohyboval v průběhu několika posledních let v rámci celé Evropy, kde se vedle každodenní kadeřnické práce věnoval především trenérské a školitelské činnosti. Podílel se na mnoha módních přehlídkách a fotografování kampaní pro módní návrháře.

V listopadu 2008 se stal trojnásobným vítězem v prestižní kadeřnické soutěži Czech/Slovak Hairdressing Awards v kategoriích Pánský komerční účes, Dámský komerční účes Praha a Avantgarda. V září 2009 byl nominován v mezinárodní souteži AIPP mezi deset nejlepších kadeřníků v kategorii Pánský komerční účes. V lednu 2010 obhájil vítězství v soutěži Czech/Slovak Hairdressing Awards v kategorii Avantgarda.

Robert Starý žije v Praze a 1. prosince 2008 si otevřel svůj salón na pražských Vinohradech.

FOTO: Střihy a účesy kadeřníka Roberta Starého

Střihy a účesy kadeřníka Roberta Starého

Mohl by ses ve stručnosti představit?

Jedním slovem kadeřník, kterého baví jeho práce… pár ocenění podstatných pro vnitřní uspokojení člověka, nepodstatných na psaní.

Co tě inspiruje, co tě pohání?

Inspiraci hledám všude kolem sebe… zkuste někdy jít ulicí, kterou chodíte denně a dívejte se jen nahoru… na koruny stromů a ještě výš… a uvidíte, jak je jiná…

Čím tě zaujal projekt kalendáře Redken?

Odvahou! Tím, že to může být do jisté míry risk… výzvou… a především možností dát kolegům – kadeřníkům, kteří jsou možná lepší než my supervizoři – příležitost nafotit kolekci, ke které by se z mnoha důvodů neměli možnost třeba ani dostat.

Co od tohoto projektu očekáváš?

Kreativitu, inspiraci a výzvu vymyslet něco nového – ode mě samotného i od těch, s kterými budu mít možnost pracovat.

Co pro tebe znamená spolupráce s úspěšnými kolegy, myslíš, že se sám můžeš ještě něco naučit?

Vzájemnou inspiraci! Neustále se učím, to je to, co mě posouvá vpřed! Těším se, že i já se budu moci nechat jimi inspirovat!

Co bys doporučil svým žákům, na co se mají připravit?

Na velmi náročnou práci, kde ale zároveň doufám, že si ji dokážeme vzájemně zpříjemnit a bude pro nás všechny zúčastněné zábavou.

Co bys vzkázal čtenářům?

Nenásledujte trendy, snažte se je určovat právě vy. Nechoďte se stádem, zkuste jít alespoň občas proti němu. Pokud budete účes umět nosit a prodat ho, styl budete určovat právě vy!

Jak probíhalo focení Robertova teamu si můžete prohlédnout v naší videoreportáži:

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kalendář Redken On The Edge – Rozhovor s kadeřníkem Robertem Starým