Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Kaiser Chiefs a Skindred na Sázavafest nepřijedou. Nejsou na ně peníze

Martin Peška

Martin Peška

22. 7. 2012

Na Sázavafest, který se uskuteční od 2. do 5. srpna na Zeleném ostrově v Benešově, nepřijedou dva z headlinerů: indie rockeři Kaiser Chiefs a ragga metalisté Skindred. Důvodem je nedostatek finančních prostředků.

FOTO: Sázavafest 2012 - výřez z plakátu

Hit Ruby od Kaiser Chiefs letos na Sázavafestu nezazní.

„Abychom s jistotou uspořádali letošní ročník Sázavafestu a nezadlužili další ročníky festivalu, rozhodli jsme se na poslední chvíli zrušit vystoupení rockové kapely Kaiser Chiefs. Současně jsme ze zahraniční agentury obdrželi informaci, že do Benešova nedorazí ani kapela Skindred,“ uvedl na webu sazavafest.cz ředitel a dramaturg festivalu Pavel Kloupar.

Na Facebookovém profilu Sázavafestu pořadatelé uvedli, že postupně začnou odkrývat jména jiných zahraničních rockových hostů, která by měla být alespoň částečnou náhradou za zrušená vystoupení.

Podle Kloupara by mělo být rozhodnutí o adekvátní náhradě za skupinu Skindred oznámeno do konce července.

Nejdražší DJ světa na Sázavafest přijede

Headlinery Sázavafestu 2012 zůstávají nejdražší DJ světa Paul Oakenfold či žánrově nevyhranění Fun Lovin‘ Criminals. Mezi dalšími účinkujícími festivalu jsou mexičtí rapcoristé Molotov, švédští indie-popoví You Say France & I Whistle či německá reggae a ska kapela Yellow Umbrella.

Zda se oznámení změn v programu promítne do cen vstupenek, zatím není jasné. Společnost Ticketportal, která letos jako jediná předprodává vstupenky na Sázavafest, od 1. června stále nabízí limitovanou sérii vstupenek 1+1 vstupenka zdarma za cenu 1 390 korun.

Jako kompenzaci pořadatelé zatím nabízejí výměnu letošní vstupenky na infostánku uvnitř areálu Zelený ostrov za dvěstěkorunovou slevu na vstupenku Sázavafestu v roce 2013.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kaiser Chiefs a Skindred na Sázavafest nepřijedou. Nejsou na ně peníze