Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Kabát do deště alias trenčkot, to je prostě klasika

Redakce

Redakce

23. 11. 2010

Trenčkot je jedním z pilířů dámského šatníku. Hodí se ke všemu, a proto s ním vytvoříte nespočet kombinací. Navíc je perfektní pro podzimní a jarní dny, kdy zahřeje i uchrání před deštěm.

Trenčkot, anglicky trenchcoat, tedy nepromokavý plášť, poznáte podle dvouřadého zapínání z velkých knoflíků (však dnes už se dělají trenčkoty i jednořadé), pásku a délky obvykle nad kolena (pořídit si ale můžete i o něco kratší).

Nejobvyklejší je v béžové barvě, ale hned v závěsu se drží černá, a pořídíte jej i v mnoha dalších barvách nebo dokonce vzorech, nejčastěji puntíkovaný.

FOTO: Trenčkoty od C&A

Trenčkoty, Zdroj: C&A

Trenčkot se velmi dobře kombinuje, protože se hodí snad ke všemu. Tepláky a tenisky pozvedne na chic outfit, večerním šatům naopak dodá lehce nedbalý vzhled. Skvěle se bude doplňovat s vaším pracovním kostýmkem i se vzorovanými minišaty.

Jako pravá Pařížanka budete vypadat, jestliže si ho vezmete spolu s úzkými černými džínami, pruhovaným trikem, lodičkami na vysokém podpatku a baretem. Zkrátka investice do tohoto klasického kousku se nemusíte bát, protože jej unosíte se vším.

FOTO: Trenčkoty

Trenčkoty ve světlých barvách, Zdroj: marks-and-spencer.cz, Orsay.com

Značkou, která je synonymem pro trenčkoty, je samozřejmě britská značka Burberry, jejíž béžový trenčkot s klasickou burberry kostkou je legendární. Pod vedením Christophra Baileyho, který do firmy přináší mnohé inovativní nápady a směřuje značku blíže mladým lidem.

Proto se Burberry, po vzoru jiných firem (například Nike), rozhodl otevřít interaktivní online obchod, ve kterém si zákazníci budou moct navrhnout vlastní design svého trenčkotu. K dispozici bude několik střihů, barev i typů knoflíků a navíc i možnost nechat si na trenčkot vyšít vlastní iniciály. Obchod by měl být spuštěn již příští rok.

FOTO: Trenčkoty

Trenčkoty ve světlých barvách, Zdroj: New Yorker, Orsay.com

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Kabát do deště alias trenčkot, to je prostě klasika