Menu
TOPZINE.cz
Literatura

K Týdnu knihoven se připojil i pražský Goethe-Institut, geil!

FOTO: Literární akt!SPECIÁL! Mezi 4. a 10. říjnem 2010 nezapomeňte věnovat svojí pozornost knihovnám! Tak jako každý rok i letos se této akce zúčastní knihovna Gothe-Institutu v Praze. Ta vám letos nabízí večer s Radkou Denemarkovou, komentované prohlídky knihovny nebo například půjčování beletrie na půl roku zdarma. A co ještě?

FOTO: Literární akt

Literární akt, Foto: Martin Koubek, Topzine.cz

Mimo již zmíněných komentovaných prohlídek, které se uskuteční v úterý a ve čtvrtek 5. a 7. října 2010 vždy od 18 hodin a budou vedeny v češtině i němčině, můžete se těšit také na Noc čtenářů se spisovatelkou Radkou Denemarkovou, která proběhne v úterý 5. 10. od 19,30 hodin. Radka Denemarková návštěvníkům představí svou nejoblíbenější německou knihu a vylosuje výherce právě probíhající tipovací soutěže Kdo získá Německou knižní cenu?. Všechny akce se uskuteční v budově Goethe-Institutu.

Goethe-Institut: Německý kulturní institut s celosvětovou působností podporuje znalost němčiny a mezinárodní kulturní spolupráci a zprostředkovává komplexní obraz Německa v zahraničí. Usiluje o prohlubování porozumění mezi kulturami. V současnosti provozuje Goethe-Institut celkem 135 institutů v 91 zemích světa a dalších 13 institutů v Německu.

Během Týdne knihoven se v Goethe-Institutu mohou noví čtenáři nechat bezplatně zaregistrovat. „Čtenáři, kteří se v tomto týdnu nově do knihovny přihlásí, získají možnost půjčovat si knihy a další média půl roku zdarma,“ uvádí Eva Vondálová, vedoucí pražského Goethe-Institutu. Opozdilci jistě ocení informaci, že mohou tento týden vracet knížky se zpožděním bez jakéhokoliv postihu.

V knihovně Goethe-Institutu můžete nalézt na 14 tisíc titulů. Ve fondu se nachází hlavně německá současná beletrie a odborná literatura, německé noviny a časopisy, hudba a filmy na DVD a CD nosičích. Přístup na internet je samozřejmostí stejně tak jako do elektronických databází. Rozhodně se sem vydejte v případě, že sháníte podobnější informace o Německu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

K Týdnu knihoven se připojil i pražský Goethe-Institut, geil!