Menu
TOPZINE.cz
Design interiéru

K čemu slouží prádelník a jak jej vybrat?

Komerční sdělení

Komerční sdělení

10. 11. 2021

Prádelník. Jak už název napovídá, jedná se o nábytek určený k ukládání prádla a oděvních doplňků. Můžeme jej také nazývat slovem „komoda“.

Tato zásuvková skříň je skvělým doplňkem šatních skříní. Velkou výhodou je, že je menší a nezabere příliš velkou podlahovou plochu. A díky tomu, že je nižší, na ni můžete umístit dekorace, jako je např. svícen, starožitné hodiny, rodinné fotky apod.

Vhodné umístění prádelníku

Prádelník nemusí být jen nábytkem ložnice. Jeho použití je univerzální a dobře vám poslouží i například v předsíni, pracovně nebo v obýváku. Nemusíte tedy do něj ukládat pouze ponožky a spodní prádlo, ale také dokumenty, různé cennosti, ručníky či jiné věci, které potřebujete schovat.

Dalším možným využitím je použití prádelníku v dětském pokoji místo šatní skříně. Dětem malé skříňky mnohdy stačí, lépe se v nich orientují a menší velikost jim dává předpoklad větší samostatnosti. Jen berte v úvahu, že v něm není prostor pro zavěšení oblečení.

Umístění v rámci místnosti může být různé. Ať už prádelník umístíte samostatně, do rohu místnosti či k jinému druhu nábytku, vždy bude skvěle plnit svou funkci.

Jak vybrat prádelník?

Prádelníků je na trhu nepřeberné množství. Různé velikosti i provedení podtrhují jeho variabilitu. Při výběru prádelníku je však třeba se zaměřit na několik bodů, pojďme se tedy na ně podívat.

Na co se při výběru prádelníku zaměřit?

  1. Materiál

Nejčastěji při nákupu komody narazíte na masiv a dřevotřísku. Obojí má své výhody i nevýhody. Masivní dřevo vás ohromí svou dlouhou životností a kvalitou, jeho pořizovací cena je však vyšší, z dlouhodobého hlediska ale vyjde levněji. Dřevotříska je levná, avšak kvalita je horší, nábytek není tak pevný a jeho životnost je poměrně krátká.

Chcete-li se inspirovat stylovými prádelníky z masivního dřeva, přejděte na tento odkaz https://drevenakrajina.cz/cs_CZ/c/Pradelnik/109.

  1. Vhodný rozměr a velikost

Velikost prádelníku vybírejte podle druhu, množství a také objemu věcí, které v něm potřebujete uskladnit. To ale není vše – aby se vám prádelník bez problémů do pokoje vešel, důkladně si změřte místo, kam jej chcete umístit.

Prádelníky se vyrábí do výšky cca 140 cm. Hloubka je různá a podle typu prádelníku se může pohybovat od zhruba 40 do 80 cm.

  1. Druh a množství skladovaných věcí

Jak už jsme si psali, druh skladovaných věcí ovlivní výběr velikosti komody. Pro skladování peřin a ložního prádla potřebujete jinou velikost než pro skladování ponožek a prádla spodního.

Také existuje více typů prádelníků. Na výběr máte prádelníky se zásuvkami, policové prádelníky i kombinaci obojího. Dalším typem může být tzv. peřiňák s výklopnými dvířky určený pro uložení peřin, dek a lůžkovin.

  1. Design

Vzhled komody je velmi důležitý. Musí se vám líbit a také by měl odpovídat stylu, ve kterém je veden interiér. Nemusíte se obávat, že byste nenašli prádelník hodící se k vám domů, dnešní trh disponuje rozmanitou nabídkou.

Ať už prádelník umístíte do jakékoli místnosti, vždy vybírejte design podle stávajícího nábytku. Nábytek ve stejném stylu totiž vytváří ucelený a harmonický prostor.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

K čemu slouží prádelník a jak jej vybrat?