Menu
TOPZINE.cz
Technologie

K čemu slouží online datová úložiště? Stahujte, sledujte, ukládejte a ještě si při tom vydělejte!

Zatímco dříve spolu lidé komunikovali prostřednictvím dopisů, které cestovaly z jednoho konce republiky na druhý i několik dní, dnes můžeme poslat zprávu během sekundy i příteli na druhé straně zeměkoule. Stejně snadné je to díky internetu i s daty. Co vše nabízí online datová úložiště?

Výhody datových úložišť

Zdroj: Shutterstock.com

Možná se vám někdy stalo, že jste měli v práci nebo ve škole důležitou prezentaci, na které jste se pěkně nadřeli, ovšem ráno jste ve spěchu flashku s inkriminovaným souborem nechali doma. To je hotová tragédie. Příště tedy buďte chytřejší a pojistěte hladký průběh umístěním souboru někam na internet.

Soubory kdykoliv a odkudkoliv

Než abyste si však blokovali e-mailovou schránku, což mnoho lidí dělá, uložte si důležité soubory na jedno z online datových úložišť. Internetová úložiště, nebo také cloudy, nabízí nejen více místa, ale také možnost si soubory přehledně uspořádat do složek. Během chvilky pak najdete přesně to, co potřebujete.

Stahování a sdílení souborů

Další výhodou internetových datových úložišť je, že soubory ke stažení můžete zpřístupnit i jiným lidem. Některé platformy ostatně slouží přímo k tomu, aby mohli jednotliví uživatelé sdílet své soubory navzájem. Pokud tedy soubory nejsou zaheslované, můžete v nich vyhledávat a stáhnout si například svůj milovaný seriál, film nebo koncert oblíbené pěvecké hvězdy.

Unikátní službu sleduj online pak nabízí online video a datové úložiště Přehraj.to, kde si videa nemusíte stahovat do svého počítače či jiného zařízení, ale můžete se na ně dívat přímo online. Při zaplacení Premium účtu (například 3 měsíce za 249 Kč) pak lze stahovat a sledovat videa zcela bez omezení – limitem, reklamami ani rychlostí.

Bavte se a vydělávejte

Portály zaměřené na sdílení hudby, videí a dalších souborů vám však nemusí přinášet jen zábavu. Portál Přehraj.to kromě šikovné funkce přehraj online dává uživatelům možnost na svých videích také vydělat. Pokud si budou ostatní uživatelé vaše videa stahovat, vy za to dostanete provizi. Přirozeně pak platí čím více stažení, tím více peněz. Tak se bavte a přitom vydělávejte!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

K čemu slouží online datová úložiště? Stahujte, sledujte, ukládejte a ještě si při tom vydělejte!