Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Justin Timberlake si prý hraje na černocha

Redakce

Redakce

25. 8. 2010

Pohybově nadaný zpěvák, herec, skladatel, producent, šestinásobný držitel ceny Grammy, tvář parfému Givenchy Play, svého času člen boybandu ‚N Sync, bývalý přítel Britney Spears a spolumajitel oděvní značky William Rast. I tak se dá popsat v jakémsi informačním komprimátu Justin Timberlake, nejlépe oblékaný muž v USA. Podívejme se spolu, jaký kabát dostaly skladby z jeho sólových alb Justified a FutureSex/LoveSound v podobě videoklipů.

Roku 2002 se objevily první dva videoklipy samotného Justina. V předchozích dobách jsme ho mohli registrovat pouze po boku kolegů z  ‚N Sync. V prvním klipu Like I love You by zpěváka asi málokdo tipoval jako jednu z budoucích nejlépe oblékaných celebrit.

S druhým singlem z debutu Justified se vyrovnává s rozchodem s Britney Spears. Důvodem rozchodu byla Britneyina nevěra. Videoklip ke skladbě Cry Me a River je pomstou popové zpěvačce, kterou zde ztvárnila Lauren Hastings. Justin se vloupá do jejího domu a natočí zde, jak se líbá s jinou, tyto záběry pak nechává přehrávat ve zpěvaččině televizi.

Zpěv, tanec, beatbox a ženy

O rok později JT představuje vizuální podobu další skladby. Neonovými světly protkaný prostor, Justin tančící v doprovodu několika dalších tanečníků a tanečnic, to je klip k Rock Your Body. Interiér je na barvy bohatý, kostýmy tančících pak barevně umírněné. JT zde nejen zpívá a tančí, ale také předvádí beatbox. Specifický způsob vydávání zvuků pomocí úst a mikrofonu je mimo jiné nedílnou součástí jeho živých vystoupení.

Señorita byla natočena v baru v LA. V tomto klipu Justin vystřídá během čtyř a půl minuty více dívek než v reálném životě, kde s ním byly spojovány pouze tři ženy; Britney Spears, Cameron Diaz a Jessica Biel.

Klip k pilotnímu singlu z druhého alba FutureSex/LoveSound, SexyBack, byl natočen ve Španělsku. Klip začíná panoramatickým výjevem architektonicky nevšední Barcelony. Nejen futuristické interiéry hotelu, kde končí neobvyklá lovestory, jsou opravdu pěkné na pohled.

Pecce My Love předchází intro Let Me Talk To You, které se odehrává v místnosti plné problikávajících zářivek. Justin a jeho nejlepší přítel a producent Timbaland se zde objevují ve skvěle padnoucích oblecích. Slow beat skladba s hostujícím raperem T.I. vyhrála cenu Grammy za Nejlepší rap/zpěv kolaboraci. Beatbox tentokrát obstarává Timbaland. Klip je opět taneční, občas narušen tematickými (v textu písně zmíněnými) levitujícími předměty.

Filmoví kolegové opět spolupracují

K tracku What Goes Around Comes Around se režisér Samuel Bayer rozhodl natočit krátký film, proto pro natočení klipu oslovili zkušené herce. Dialogy mezi postavami napsal Nick Cassavetes, s kterým JT-herec spolupracoval na dramatu Alpha Dog. Samotné skladbě dalo vzniknout jamování ve studiu. Jeden z producentů alba FutureSex/LoveSound, Nate Hills aka Danja, začal na kytaru vybrnkávat melodii, která Justina zaujala, a slova začala přicházet sama od sebe. Nic si nepoznamenával, skladbu ihned natočil, a tím vznikl jeden z největších hitů druhého alba.

Na krátký film se můžete podívat zde:

Nebo se můžete podívat na live verzi. Síla Justina Timberlakea není jen v opulentně natočených videoklipech, ale i v živých vystoupeních.

Posledním klipem ze sólového alba, který jsme mohli zaznamenat již před třemi roky, je LoveStoned. Ekvalizér nejdřívě vykresluje melodii skladby, následně se v záplavě modrých linií a obrazců vyjeví tvář Justina a jeho vyvolené.

Simon Cowell (mimo jiné porotce v pořadu Británie má talent) se o Justinovi vyjádřil jako o dalším děcku, které se posledních pár let snaží hrát si na černocha. I to je možná interpretace. Ale je v tom zatraceně dobrý.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Justin Timberlake si prý hraje na černocha