Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Justin Long: Hezoun, co okouzlil Drew Barrymore

Redakce

Redakce

5. 10. 2010

!SPECIÁL!Horor Jeepers Creepers zná určitě každý. Vybavíte si ale, kdo v něm hrál? Právě hlavní oběť zvláštního posešívaného vrahouna, nad kterým zůstával rozum stát a krev v žilách tuhla, byla debutová role Justina Longa. V drsné herecké branži se udržel, a tak ho v této době můžeme vidět v kinech v romantické komedii Dál než se zdálo.

Jeho hereckým vzorem je Michael J. Fox

Pohledný herec s hustým obočím a nevinným kukučem se narodil před 32 lety ve Fairfieldu v Connecticutu. Vychováván byl jako prostřední ze tří bratrů. Jeho otec učí filozofii na univerzitě ve Fairfieldu a matka má k synovi z hlediska povolání velmi blízko, jelikož hraje na Broadwayi.

Zodpovědné začátky pod filozofickým dohledem

Justinův talent se začal projevovat v komediální herecké skupině Laughing Stock. Díky svým schopnostem získal na začátku své kariéry role v nezávislé produkci.  Jmenovat můžeme třeba Galaxy Quest z roku 1999. Justin byl ale zodpovědný student a odmítl hrát na plný úvazek až do promoce. Veřejně se mu dostalo zájmu až v roce 2000, kdy hrál v televizním seriálu Ed.

Justin Long v Jeepers Creepers

Ačkoli předčasnou hereckou kariéru odmítl kvůli studiu, zas tak zodpovědná jeho docházka nebyla. Pro své spolužáky se tak stal tím, koho bylo nejnepravděpodobnější potkat na školních chodbách. Justin se vždy raději díval doma na televizi, než chodil do školy. Jeho hereckým vzorem byl Michael J. Fox.  Justin o sobě dokonce říká, že dodnes používá některé jeho pohyby rukou, které si dříve nacvičil.

Od hororů po romantiku… Až k hororům

Zlomem byl již zmíněný horor Jeepers Creepers. Tento snímek s překvapivým a hrozivým zvratem na konci mu jednoznačně zajistil zvýšení povědomí mezi diváky. O rok později hrál s Britney Spears ve filmu Crossroads. V roce 2004 následoval snímek Vybíjená: Běž do toho na plný koule! Komerčním úspěchem, který je pro herce nezbytný, byla romantická rodinná komedie Můj auťák Brouk, kde si zahrál po boku hollywoodské hvězdičky Lindsay Lohan. Dále spolupracoval s všeobecně známou Jennifer Aniston ve snímku Rozchod!

Na chvíli se vrátil k hororům ve Stáhni mě do pekla od Sama Raimiho. Jenže řada filmů, ve kterých můžeme Justina momentálně vidět, končí opět romantikou – tentokrát  s názvem Dál než se zdálo. V této klastické slaďárně hraje Justin po boku svérázné herečky Drew Berrymore.

S tou měl v minulosti skutečně milostný vztah, který ho díky známosti Drew povytáhl blíž k zájmu novinářských per a mikrofonů. Jejich vztah je stále pod podrobným dohledem paparazzi, podle kterých spolu někdy jsou, jindy zase ne… Každopádně když není okolo Drew, dělá Justinovi společnost pes Moose.

Počítače? Ehm…

Justin spolupracuje s firmou Apple, pro niž sem tam natočí reklamní spot srovnávající nudné Microsoft produkty s cool výrobky s logem jablka. Za to má u Applu 15% slevu. Také jste ho mohli zahlédnout ve Smrtonosné pasti 4 s Brucem Willisem, kde byl počítačový hacker. Někomu tak může připadat, že Justin má poměrně blízko v technice, ovšem zdání klame. Podle jeho slov neví o počítačích naprosto nic. Je vidět, že jeho herecké výkony jsou přesvědčivé.

Kromě Dál než se zdálo mu ještě běží v kinech snímek Alfa a Omega. Bohužel ho tam ale neuvidíte, protože pouze propůjčil svůj hlas jedné z animovaných postaviček (podobně jako v Alvinovi a Chipmuncích). A díky českému dabingu ho ani neuslyšíte.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Justin Long: Hezoun, co okouzlil Drew Barrymore