Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Justin Lavash je muž, který hraje blues, folk, soul i gospel

Redakce

Redakce

20. 6. 2010

Lavash-foto repkaCharismatický s chraplavým hlasem a skvělými výkony, v nichž se kromě tradiční trojkombinace folk-blues-rock mísí třeba i swing s cajunem. To o něm napsal Pražský deník. A měl naprostou pravdu.

Lavash, zdroj: www.livermusic.cz

Justin Lavash, Zdroj: livermusic.cz

Justin Lavash se narodil v Londýně, kde se také v devadesátých letech poprvé předvedl před publikem a dále se rozvíjel. V roce 1991 se usadil ve Francii, kde hrál v barech a učil se písně Marcela Dadiho, Serge Gainsbourga a Georgese Brassense. Pak se vrátil do Liverpoolu, kde založil Moonbelly Quartet. S tím několik let vystupoval.

Pak se rozhodl pro trochu adrenalinu a od roku 1996 začal hrát na zábavní lodi. Později pracoval jako studiový hráč ve Velké Británii a Americe. Tato práce mu pomohla poznat mnoho různých osobností a hudebních stylů, které dodnes proplétá a kombinuje. V roce 2000 se vrátil k sólovým vystoupením, s nimiž začal objíždět svět.

V současné době žije už šest let v Praze a vyjíždí z ní do zbytku Evropy. Lavashův styl hudby je nenapodobitelný. Zvuk jeho skladeb zní jako celý orchestr, přestože ho vydává pouze jediný muž. Pokud jej chcete slyšet na vlastní uši, navštivte festival United Islands, kde zahraje na One Man show scéně v sobotu 26. června.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Justin Lavash je muž, který hraje blues, folk, soul i gospel